Studijuodamas universitete ir dirbdamas Biržų rajono savivaldybėje jis inicijavo savivaldybės ir universiteto sutartį. Pats A.Šimas interesų konflikto neįžvelgia ir tikina, kad iš sutarties jokios naudos negavo. Tačiau buvusi rajono merė sakė, kad inicijavęs sutartį A.Šimas įgavo glaudesnius ryšius su universiteto vadovybe ir dėstytojais.
Po „Lietuvos ryto“ televizijos tyrimo, akademinės etikos komisija aiškinasi, ar valstietis A.Šimas nenuplagijavo bakalaurinio darbo. Aiškintis jam gali tekti ir dėl interesų konflikto. Mat studijuodamas Edukologijos universitete A.Šimas buvo ir Biržų rajono tarybos narys. Būtent jis, būdamas studentu, inicijavo savivaldybės ir universiteto kvalifikacijos kėlimo sutartį.
„Nemačiau jokio interesų konflikto. Nes aš asmeniškai nedalyvavau tam projekte, naudos negavau, pati merė dalyvavo, važiavo į Norvegiją, tai ji gavo“, – aiškino A.Šimas.
Bet reporteriams paklausus, ar jis merei pasakė, kad yra studentas, politikas pateikė naivų paaiškinimą: „O ji manęs klausė to? (- Bet neįžvelgėt, kad turėtumėt pasakyti?) – Tikrai neįžvelgiau, na tikrai neįžvelgiau.“
Sutartis su universitetu sudaryta, kai A.Šimas buvo pirmakursis – 2014-aisiais. Politikas teigia, kad su universiteto vadovybe nebendravo. Tačiau tuometė rajono merė sako kitaip – esą ryšys buvo juntamas, o sutartį inicijavo būtent A.Šimas.
„Tikslios citatos garantuoti negaliu, bet jis sakė, kad turi pažįstamų dėstytojų ar kažką panašaus. Ir kad jam atrodo, kad būtų naudinga pasirašyti ir bendradarbiauti. Kadangi daug biržiečių ten mokosi, aš, atvirai tariant, pagalvojau, kad ten mokosi jo dukra, užsimezgę kažkokie ryšiai“, – tvirtino Biržų rajono savivaldybės vicemerė Irutė Varzienė.
Buvusi rajono merė, o dabar vicemerė sako išvis nežinojusi, kad jos kolega A.Šimas – studentas.
„Nebuvo jokių požymių, kad žmogus mokytųsi aukštojoje mokykloje. Nepakito nei jo laikysena, nei kalbos kultūra, nei kalbos turinys, tai iš kur buvo galima žinoti, kad jis mokosi toje mokykloje? Sužinojome prieš pat Seimo rinkimus, tai buvo naujiena, kad Seimo narys jau turi aukštojo mokslo diplomą, – pasakojo I.Varzienė. – Aš paklausiau jo apie išsilavinimą ir kokia konkrečiai jo specialybė. Tai prisimenu, kad Seimo narys tiksliai negalėjo pasakyt specialybės, tai pasirodė ironiška.“
Dar prieš kelis mėnesius „Lietuvos ryto“ televizijos paklaustas A.Šimas sunkiai prisiminė bakalaurinio darbo vadovo Gintauto Bagotyriaus pavardę. Šis A.Šimo apskritai neprisiminė.
A.Šimas reporteriams griežtai tvirtino bakalauro darbo neplagijavęs, bet negalėjo paaiškinti, kodėl darbo vadovas jo neatsimena, nors mokslai ką tik baigti. „Aš nežinau, kodėl neatsimena. Aš buvau pas jį ir ministerijon nuvykęs su tuo darbu, šnekėjom, kalbėjom, aš nežinau, kodėl jis neatsimena“, – tikino Seimo narys.
Vos pradėjus domėtis A.Šimo bakalauriniu darbu, jis į klausimus atsakė labai abstrakčiai ir raštu. Atsakymų pastraipoje – aibė skyrybos ir rašybos klaidų. Ir dabar A. Šimas abstrakčiai atsako į konkretų klausimą – ar stojo į magistro studijas, galimai nesąžiningai baigęs bakalaurą.
Penkis kartus apie tai paklaustas politikas vis tik atsakė į magistro studijas nestojęs.
Su Biržų savivaldybe pasirašė tuometis edukologijos universiteto rektorius Algirdas Gaižutis. Universiteto teigimu, jų vadovybė Biržuose buvo tik kartą, o sutarties pasirašyme A. Šimas nedalyvavo.