„B.Lubys istorijos puslapiuose išliks kaip iškili asmenybė“, – kalbėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Signataras Česlovas Juršėnas Seimo salėje sakė, kad B.Lubys yra neeilinis veikėjas Lietuvos istorijos puslapiuose.
„Tai vienas žymiausių Lietuvos žmonių. Vienas svarbiausių Lietuvos virsmo epochos veikėjų. Gyvenimo vėjai, ar tas, kuris yra virš mūsų, 2010-2011 metais mes netekome tos virsmo epochos milžinų: poeto Justino Marcinkevičiaus, pasaulinio garso matematiko Jono Kubiliaus, prezidento Algirdo Brazausko bei mecenato Bronislovo Lubio“, – Seimo salėje sakė Č.Juršėnas. Jis pasakojo apie B.Lubio vaikystę – sunkius metus, kai jo tėvas buvo tremtyje, apie jo, kaip vyresniojo brolio, prisiimtas atsakomybes.
„Kartu su mokslais jam teko rūpintis namų ūkiu. O neretai kur nors uždarbiauti“, – pasakojo Č.Juršėnas.
„Jis buvo užsispyręs kaip žemaitis“, – pabrėžė politikas.
„Anksti vedęs, dar studijų metais, anksti ir išsiskyrė. Vienam reikėjo auginti dukrą. Tiesa, padėdavo motina Stefanija. Bet didžiausia nelaimė – 1989 metų nelaimė įmonėje „Azotas“ su žmonių aukomis ir užteršta aplinka ne tik Jonavos rajone“, – dalijosi Č.Juršėnas.
„B.Lubys buvo veiksmo žmogus, kai reikėjo, jis rizikavo net savo gyvybe ir sveikata“, – pasakojo politikas, girdamas B.Lubio nuveiktus darbus.
„Verta prisiminti, kad, mažinant darbuotojų skaičių, viena šeimos pusė turėjo darbą palikti. Per tai nukentėjo ir pats B.Lubys, jam teko atsisveikinti su naująja antrąja žmona Lyda“, – prisiminė Č.Juršėnas.
„Amžinojo poilsio jis atgulė per anksti, dar pilnas įvairių, gražių ir Lietuvai naudingų planų“, – kalbėjo Č.Juršėnas.
Signatarų klubo pirmininkė Birutė Valionytė teigė, kad visa Lietuva yra pastatyta ant tokių žmonių kaip B.Lubys.
„Žinoma, kad mes netekome asmenybės, ypač daug nuveikusios Lietuvai ir palikusios labai didelį pėdsaką. Tai yra ypač svarbu, nes būtent ant tokių žmonių, ant Bronislovų Lubių, laikosi Lietuvos ekonomika. Tai yra mūsų gerovės pamatas. Bronislovas tai labai gerai suprato ir savo energiją dėjo tam“, – kalbėjo B.Valionytė.
„Jis gyvas artimųjų atmintyje. Šiandien su mumis yra ir abi B.Lubio dukros – Jūratė, kuri užaugino du puikius sūnus, kurie abu yra čia. Ir Viktorija, visiškai jauna, graži ir žavi panelė“, – B.Lubio dukras į Seimo salę kvietė B.Valionytė.
„Jūrate, užauginai du puikius sūnus, jie yra paženklinti senelio, lai jie neša šią naštą ant pečių, ji nėra lengva“, – dukrai Jūratei sakė B.Valionytė.
„Viktorija, pati esi labai jauna. Ir turbūt atsistojimas čia yra kažkas tokio nepakartojamo ir ypatingo. Prisimink, kad tu esi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro B.Lubio dukra. Ir šitą naštą linkiu nešti labai garbingai, aukštai iškėlus galvą“, – sakė ji, perduodama simbolinę dovaną ir gėlės B.Lubio dukrai Viktorijai.
Vienas turtingiausių Lietuvos žmonių B.Lubys netikėtai mirė 2011 metų spalio 24 dieną Druskininkuose, kai važinėjosi dviračiu.