Nepaprastai sunkios būklės ligoniams buvo pastatyta palapinė atvirais šonais, į kurią suneštos ligonių lovos. Jų buvo 14.
Pontifikas palaimino jo laukusius ligonius, kuriems kiekviena diena gali būti paskutinė. Čia buvo susirinkę ir sunkiai sergantys vaikai, ir garbaus amžiaus ligoniai, su jais popiežius bendravo apie 10 minučių.
Per kelionę papamobiliu iš Aušros vartų stabtelėjęs Bažnyčios vadovas kiekvienam iš jų padovanojo po rožinį.
Vėliau jis palaimino ir greta susirinkusią minią, kuri jam skandavo padėkos šūkius. Ne vieno akyse buvo matyti ašaros. Popiežiaus dėmesys silpniausiems buvo viena jautriausių jo vizito Vilniuje akimirkų.
„Aš manau, kad kiekvienas tikintysis bent kartą gyvenime bent trumpiausią akimirką norėtų pamatyti Šventąjį Tėvą.
Šiandien kaip tik tokia proga, tai tiesiog labai džiaugiuosi, kad ne tik aš, bet ir mano labai sunkiai serganti mama turi tokią galimybę“, – BNS sakė 59-erių pedagogė Laima Indriliūnienė.
Hospisas daugiausia laiko išlaikomas rėmėjų lėšomis. Jis priima žmones, kuriems gydytojai teigia jau negalintys padėti.
„Kunigo Mykolo Sopočkos hospisas – namai, kur vyrauja meilė, gėris ir viltis, kur ligonius apgaubia psichologų, dvasininkų, gydytojų, slaugių rūpestingumas, dvasinė ir medicininė globa.
Šiuose namuose rūpinamasi ligonio šeima, kuri tragedijos akivaizdoje jaučiasi bejėgė ir pasimetusi. Ištiesti pagalbos ranką ligonio artimiesiems yra pasiruošę gydytojai, dvasininkai, teisininkai, socialiniai darbuotojai ir savanoriai.
Ligoniais rūpinamasis pagal jų sveikatos būklę: jų namuose arba hospise dienos arba visos paros", – taip pristatomas hospisas, kuriam pontifikas skyrė ypatingą dėmesį.
Hospise ligoniais rūpinamasi visą parą, teikiama pagalba ir jų artimiesiems. Jiems sunkiu laikotarpiu paramą teikia teisininkai, psichologai, terapeutai, dvasininkai, savanoriai.
Labai mažai ligonių, patekusių į hospisą, iš jo sugrįžta namo. Čia dažniausiai patenka onkologinėmis ar kitomis itin sunkiomis ligomis sergantys žmonės, atsidūrę ant mirties slenksčio. Specialistai rūpinasi, kad čia būtų pagerinta šių žmonių gyvenimo kokybė, kiek labiau sumažinti skausmai, vienišumo jausmas.