Kaune tvarkant gatves ir šaligatvius gyventojai priversti patys rūpintis savo saugumu. Ten, kur šaligatviai išrausti, žmonės turi eiti važiuojamosiomis gatvių dalimis ir jaustis nesaugūs. Net norint keliauti per pėsčiųjų perėjas tenka šokinėti per griovius, išraustus tarp gatvių ir šaligatvių, nes laikinų lieptų per juos nėra.
Kaunietis J.K.Žukauskas kaip tik ir atsidūrė tokioje situacijoje. Eidamas prie Panerių ir Linkuvos gatvių sankryžoje esančios pėsčiųjų perėjos jis parkrito ir susižalojo.
Po medikų apžiūros vyras su žmona apie įvykį pranešė savivaldybei. Sutuoktiniai prašė, kad ši vieta kuo skubiau būtų sutvarkyta, taip pat kad per tokius griovius ties pėsčiųjų perėjomis būtų nutiesti paprasti laikini lieptai ar bent padėta plytelių.
Tačiau savivaldybės atstovas porai pasiūlė 10 eurų kompensaciją. Tai solidaus amžiaus žmones papiktino.
Eiti tenka tarp mašinų
Kauniečiai juokauja, kad tvarkant daugybę gatvių ir šaligatvių žmonės patys turi rūpintis savo saugumu, nes miesto tvarkdariams tai nerūpi.
Štai Aukštuosiuose Šančiuose atnaujinant Breslaujos gatvę buvo išardyti ir šaligatviai.
„Vietoj jų dabar plyti žvyras, darbininkai tęsia darbus. Mes, pėstieji, priversti eiti gatve tarp mašinų. Važiuojamąją gatvės dalį, kur reikia eiti pėstiesiems, miesto tvarkytojai galėtų bent atitverti „Stop“ juosta“, – piktinosi kaunietis Arvydas Špokas.
Vyras mano, jog bent prie pėsčiųjų perėjų tarp išraustų šaligatvių ir gatvių būtų galima pakloti laikinus lentų lieptus, kad pereiti per gatvę būtų patogiau.
Kraujas plūdo upeliais
Būtent dėl remonto darbų vienas garbaus amžiaus kaunietis patyrė traumą.
Vilijampolėje, Panerių gatvėje, gyvenantys Aldona ir Juozas Kazimieras Žukauskai rugsėjo 6 dieną išsirengė į miestą. Šioje gatvėje ruošiamasi remontuoti šaligatvius. Kol kas tarp jų ir važiuojamosios dalies iškasti grioviai.
„Norint prieiti prie pėsčiųjų perėjos, reikia žengti per šį griovį. Eidamas užkliuvau už jo krašto ir parkritau. Stipriai susitrenkiau galvą ir nusibrozdinau veidą. Kraujas tekėjo upeliais“, – pasakojo vyras.
A.Žukauskienė sutuoktinį skubiai nuvežė į Kauno klinikas. Medikai paskyrė tyrimus. Vyrui iš išgąsčio ir dėl patirtos traumos bei skausmo buvo sutrikusi širdies veikla, stipriai sužalotas veidas.
Medikai kaunietį išleido gydytis namuose, bet liepė stebėti savo būklę, nes gali pasireikšti smegenų sukrėtimo požymių.
„Dabar galvą labai skauda, sutriko miegas“, – sakė J.K.Žukauskas.
A.Žukauskienė pridūrė, kad vyrą po patirtos traumos bijo vieną net išleisti iš namų.
„Jis kuklinasi, tačiau galvą skauda dieną ir naktį. Vyras geria įvairius vaistus. Duok Dieve, kad nekiltų kokių nors komplikacijų“, – sakė moteris.
Pasiūlė dešimt eurų
Po šio įvykio kauniečiai nusprendė kreiptis į miesto savivaldybę.
Pateikė medikų dokumentus, kad J.K.Žukauskas patyrė traumą, aprašė, kada ir kokioje vietoje, kokiomis aplinkybėmis tai nutiko.
„Mes nieko nekaltinome ir neprašėme jokios kompensacijos, tik norėjome, kad šaligatvių remontas būtų kuo skubiau baigtas, o ties pėsčiųjų perėjomis padėta plytelių ar kitos medžiagos, kad nereikėtų šokti į griovius.
Dabar jau patys gyventojai kai kuriose vietose į griovius yra pripylę statybinių nuolaužų“, – kalbėjo A.Žukauskienė.
Šios savaitės pradžioje pora sulaukė telefono skambučio.
„Neprisistatęs vyras pasakė, kad yra savivaldybės atstovas. Jis paaiškino, kad dėl to, kas nutiko, niekuo padėti negali, gali tik duoti 10 eurų. Pasijutome taip, tarsi iš mūsų tyčiotųsi. Niekas net nesigilino, ko iš tiesų prašėme“, – stebėjosi kauniečiai.
Situaciją aiškinasi
Aloyzas Pakalniškis, Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas: „Kas bendravo su J.K.Žukausku ir kodėl buvo pateiktas toks atsakymas, aiškinamės.
Suprasdami gyventojų patiriamus nepatogumus, mieste darbus atliekančius rangovus įpareigosime prie gatvių ir šaligatvių įrengti laikinas apsaugos priemones ar patogesnius priėjimus prie pėsčiųjų perėjų.“