„Visą vakarą vyksta tos kalbos, nuo jų viskas prasideda, tada turi būti surašomi dokumentai – sutartis su „Tvarkos ir teisingumas“ frakcija, ketinama pasirašyti, atsižvelgiant ir į jų norus ir pageidavimas. Pačioje sesijos pradžioje tai įvyks“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.
Jo teigimu, tai užtikrintų stabilią daugumą. „Neformaliai mes ją turime, bet formalios daugumos neturime. Tada žmonėms bus galima drąsiai sakyti, kad ją turime“, – pasakojo V.Pranckietis.
„Ne su visais jų reikalavimais sutariame, bet iki pasirašymo bus suderinta“, – sakė Seimo vadovas.
Paklaustas, koks svarbiausias sprendimas yra suderintas su šia frakcija, jis teigė, kad pats prisijungimo faktas.
Jis dar kartą pabrėžė, kad su teisiama partija nepasirašys sutarties. „Bet su frakcija galima, nes manau, kad kiekvienas Seimo narys yra doras, prisiekęs, su jais yra pasirašoma“, – kalbėjo Seimo vadovas.
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad frakcijų sutarties pasirašymo klausimas buvo iškeltas šią vasarą. Prieš keletą dienų „tvarkiečių“ frakcijos vadovas teigė, kad yra vis dar derinami siūlomi į susitarimą įrašyti darbai.
Iš 15 punktų Vyriausybė 12-ai pritarė, dėl likusių trijų eisime link kompromiso, nes Vyriausybė pasiūlo kai kuriais atvejais ir geresnį sprendimą“, – tvirtino „tvarkietis“.
Jie norėtų į bendradarbiavimo susitarimą įtraukti įsipareigojimą, kad minimali mėnesio alga siektų ne mažiau kaip 50 proc. vidutinio atlyginimo, o vidutinis darbo užmokestis kitąmet būtų 1000 eurų, kad būtų įteisinti tiesioginiai seniūnų rinkimai, tarėjų institutas teismuose, nustatytas lengvatinis 9 proc. tarifas gaminant šilumą naudojamam kurui, gerokai padidintas finansavimas neformaliam ugdymui, įvestos privalomos gyventojų apklausos savivaldybėse.
Taip pat „tvarkiečiai“ siekia riboti didžiųjų prekybos centrų darbo laiką savaitgaliais, sudaryti galimybę darbo užmokestį mokėti keturis kartus per mėnesį, daugiau lėšų skirti būsto renovacijai ir pan.
„Valstiečiai“ savo ruožtu siūlo „Tvarkos ir teisingumo“ atstovui Seimo vicepirmininko pareigas. Bendradarbiavimo susitarimą pasirašytų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime.
Partija „Tvarka ir teisingumas“ Seime turi septynis narius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – 55, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija – 11 narių.