Vilnietės šaldytuve – žmogiena: „Nežinau, ką toliau su ja daryti?“

2018 m. rugpjūčio 26 d. 14:37
Ši istorija kai kam gali priminti siaubo filmo ištrauką – vilnietės šaldytuve slepiamas stiklinis indas su žmogaus kūno dalimi. Ne, moteris nieko nenužudė ir jokių kraupių eksperimentų savo namuose neatliko.
Daugiau nuotraukų (6)
Neseniai jauna vilnietė buvo išrašyta iš vienos sostinės ligoninės. Ją gerokai išvargino sunkus gydymas ir ilga terapija po stuburo išvaržos operacijos.
Jokių priekaištų medikams dėl gydymo moteris neturi.
Bet jai neduoda ramybės iš ligoninės parsivežtas išpjautas jos pačios mėsos gabalėlis.
Padėjo net neklausę
„Iškart po operacijos buvau viena palatoje. Kaip per miglą prisimenu tą akimirką, kai gydytojas atnešė ir padėjo buteliuką ant spintelės.
Manęs nieko neklausė, nedavė pasirašyti jokių dokumentų, pasakė: „Čia prisiminimui, turėsi dabar savo išvaržą“, ir išėjo.
Pirmą kartą gulėjau ligoninėje, pirmą kartą ir tokią sudėtingą operaciją patyriau, todėl tikrai nežinojau, ar tai, ką išpjauna, medikai atiduoda ligoniui.
Iki šiol buvau girdėjusi, kad kai kuriems pacientams atiduoda iš tulžies pūslės pašalintus akmenis.
O kaip su ta atiduota mėsa elgtis? Tikrai nesinori išmesti į konteinerį. Net nežinau, kaip dabar gydytojų apie tai paklausti. O laikas eina, ta mėsa šaldytuve, žinoma, genda“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo vilnietė.
Šaldytuve slepia nuo katino
Jauna moteris gyvena bute su draugu ir keturkoju augintiniu.
Vilnietė šmaikštaudama svarstė: kas būtų, jeigu jų šaldytuve tą mėsą aptiktų kokie nors svečiai ir sužinotų, kad tai žmogiena, kokios mintys jiems kiltų; o jeigu tą išvaržą katinas nutvertų, ar reikėtų naktį jo bijoti?
„Ne kartą teko girdėti apie kanibalizmo atvejus, ar mus tokiais laikytų, šaldytuve radę mano mėsos? O kas būtų, jeigu susigundytume paragauti ir mums patiktų? Apie tai gyvenime nebuvau svarsčiusi, bet ši situacija net tokių minčių sukėlė“, – ironizavo vilnietė.
Anot buvusios ligonės, atiduodamas išpjautą išvaržą gydytojas galbūt norėjo ją tiesiog nuraminti po sudėtingos operacijos.
Vis dėlto vilnietė neketina savo kūno dalies amžinai laikyti namuose – nusprendė ją sudeginti.
Net prašomas to nedarytų
Iš „Lietuvos ryto“ išgirdę šią makabrišką istoriją medikai ir stebėjosi, ir baisėjosi.
Vilniaus Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. Virgilijus Beiša sakė, kad po tulžies pūslės operacijų pacientai iš tiesų dažnai prašo parodyti ir atiduoti išimtus akmenis.
„Čia daugiau psichologinis momentas. Pacientams paduodi, jie nusiramina. O kai nieko negali parodyti, iš veido išraiškos matyti nusivylimas ir nepasitikėjimas. Dažnam faktinio operacijos įrodymo reikia.
Bet visai kas kita organinės, yrančios medžiagos. Kojų, pirštų ar žarnų ligoniams niekas neatiduoda. Negaliu to net įsivaizduoti. Net prašomas paciento to nedaryčiau.
Juk mėsa pradės pūti, tai – nehigieniška. Be to, ir psichologinis poveikis žmogui bus didžiulis.
Ligoninė išoperuotą išvaržą privalėjo utilizuoti, jos negalima, pavyzdžiui, į konteinerį išmesti“, – kalbėjo Santaros klinikų profesorius.
Kai kam galvoje negerai
Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas taip pat stebėjosi sostinės mediko poelgiu.
„Anekdotas – ne kitaip. Išimtų akmenų pacientai iš tiesų prašo ir netgi jaučiasi sveikatos ambasadoriais: rodo kitiems, ragina eiti operuotis.
Bet šiuo atveju nėra jokio loginio paaiškinimo.
Pavyzdžiui, audiniai, kurie gali būti panaudoti kuriant kokį nors vaistą ar tyrimams, iškart po operacijos būna užregistruojami, įtraukiami į audinių banką.
Bet išvarža ar apendiksas niekam nereikalingi. Jie turi būti išvežami su medicininėmis atliekomis, jų net apskaita nevykdoma.
Čia buvo kai kam galvoje nelabai gerai“, – kalbėjo L.Labanauskas.
Paklaustas, kaip elgtis vilnietei su gauta išvarža, medikas patarė ją tiesiog užkasti.
Atliekos naikinamos
Medicininių atliekų tvarkymas yra reglamentuotas higienos normų, bet kiekviena gydymo įstaiga turi nusistatyti tvarką, kuria vadovaujasi.
Visos surinktos medicininės atliekos turi būti perduodamos atliekų tvarkytojui utilizuoti.
Bet higienos normose išvis nėra numatytas kokių nors medicininių atliekų perdavimas pacientams.
Santaros klinikų Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Vilija Gurkšnienė patvirtino, kad medicininės atliekos, galinčios sukelti pavojų visuomenės sveikatai, pacientams tikrai neatiduodamos, o sutvarkomos laikantis tvarkymo saugos reikalavimų: „Jei jau taip atsitiko, kad po operacijos pažintiniais tikslais moteriai buvo parodyta išpjauta išvarža, pacientė tikrai neprivalėjo jos pasiimti namo.“
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Ieva Kisielienė, paklausta, ar jų gydymo įstaigoje nėra praktikos atiduoti ligoniams medicinines atliekas, tvirtino, kad visos jos tvarkomos pagal higienos normas.
I.Kisielienė pridūrė, kad anatominės atliekos iš karto įdedamos į nepermatomas specialias talpyklas ir perduodamos atliekų tvarkymo įmonei.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.