Valdovų rūmuose Vilniuje antradienį buvo pagerbti 3 ir daugiau šimtukų gavę moksleiviai. Po 3 šimto balų įvertinimus gavo 76 abiturientai, po 4 – 17 abiturientų. 5 šimto balo įvertinimus gavo viena abiturientė.
Geriausius įvertinimus už egzaminus gavę moksleiviai neslėpė, kad tokių rezultatų be sunkaus darbo pasiekti nėra įmanoma. O vieno abituriento mama pripažino, kad laukiant rezultatų širdis drebėjo visai šeimai.
Kaip ir sporte, per naktį nepasieksi
Pagerbimo ceremonijoje dalyvavęs Mantas Drelingas baigė Kauno Saulės gimnaziją. Jis gavo net 4 šimto balų įvertinimus už matematikos, chemijos, informatikos ir anglų kalbos egzaminus.
Vaikinas atviravo, kad jo planai ne Lietuvoje. „Mano tolimesni planai – užsienis. Turbūt Anglijoje noriu studijuoti chemiją. Bet dar matysime, po kelių metų pažiūrėsime“, – teigė M.Drelingas.
Jis papasakojo ir kaip gauti 4 šimtukus. „Reikia po truputį dirbti“, – teigė abiturientas.
Jis pasiruošimą egzaminams sulygino su lengvąja atletika, kuria jis užsiima jau 7 metus. „Per vieną vasarą ir lengvojoje atletikoje nieko nepavyks pasiekti. Reikia daug metų dirbti. Čia lygiai tas pats. Reikia daug mokytis po truputį, tikrai nereikia sėdėti naktimis, poros valandų per dieną visiškai užtenka“, – pripažindamas, jog tokie rezultatai gali būti ir visų 12 metų darbo rezultatas.
Vaikinas neslėpė, kad tokių įvertinimu jis tikėjosi iš visų egzaminų ir jokio jaudulio nejautė. „Žiūrėjau po vieną rezultatą, šimtukų laukiau beveik iš visų egzaminų. Biologijos egzamino rezultatas – 99. Gaila, vieno pritrūko“, – šypsojosi abiturientas. „Žinojau, kad atsidarysiu sistemą ir rezultatai bus geri, man tikrai pakaks“, – teigė M.Drelingas.
Po gyvenimo kitur, nori, kad vaikai kalbėtų lietuviškai
Neringa Levinckaitė, KTU gimnazijos abiturientė taip pat gavo 4 šimto balų įvertinimus.
„Gavau 4 šimtukus – iš lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, anglų kalbos ir informatikos egzamino. Ketinu studijuoti Kembridžo universitete, bet dar negavau patvirtinimo. Tada studijuosiu Edinburge kompiuterių mokslus“, – savo ateities planais dalijosi N.Levinckaitė.
Paklausta, kodėl pasirinko būtent tokias studijas, mergina papasakojo, kad Lietuvoje nedėsto to, ką ji norėtų studijuoti.
„Kadangi Kembridže pasirinkau studijuoti matematiką, o Lietuvoje, nuoširdžiai, situacija yra tokia, kad galima studijuoti tik praktinę, o ne teoretinę matematiką. Kadangi mane domina tik teoretinė matematika, sieksiu būtent akademinio išsilavinimo, todėl pradėjau žiūrėti į universitetus užsienyje. O jei rinktis užsienį – tai jau į geriausius“, – apie savo pasirinkimus pasakojo abiturientė Neringa.
Paklausta, kaip gauti tokius rezultatus, merginos atsakymas buvo konkretus. „Reikia mokytis ir klausyti mokytojų. Esu be galo dėkinga savo mokytojams, būtent tokius kaip aš ugdė be galo dažnai. Kiekvienais metais mūsų mokykloje yra net keli mokiniai, gavę po 4 šimtukus. Reikia nuoširdžiai mokytis“, – teigė jis.
Paklausta, ar jos planuose yra planas grįžti gyventi į Lietuvą. „Kol kas mano 4 metų ateitis jau yra suplanuota. O paskui, link gyvenimo vidurio tikrai noriu grįžti į Lietuvą. Norėčiau, kad mano vaikai kalbėtų lietuviškai. Noriu, jog jie suprastų, kad yra patriotizmas, kas yra kalba, šita šalis. Todėl ir galvoju grįžti“, – teigė N.Levinckaitė.
Šimtukai nebuvo tikslas
„Toks neįtikėtinas jausmas, nes tikrai, stengiesi ir dirbi, kad pasiektum geriausius rezultatus, bet vis tiek nesitiki tokio idealumo. Tai pagrinde jaučiau nustebimą ir džiaugsmą“, – taip savo potyrius naujienų portalui lrytas.lt nupasakojo Patricija Mendelytė. Ji šimto balų įvertinimus gavo už tris egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir matematikos. Savo ateitį mergina planuoja Škotijoje – chemijos studijos Edinburgo universitete. Mergina mokėsi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje.
Tokį sprendimą mergina motyvavo noru aplankyti kitą šalį. „Taip pat, tame universitete chemija yra geriau įvertinta“, – teigė Patricija Mendelytė.
Jos teigimu, tokie įvertinimai negali būti pasiekti per naktį, tam reikalingas ilgas ir kruopštus darbas. „Reikia daug stengtis ir daug dirbti. Juk tokie rezultatai iš niekur neatsiranda, bent man asmeniškai taip, reikia tiesiog daug atkaklaus darbo“, – pasakojo abiturientė. Ji teigė, kad jos tikslas nebuvo gauti šimto balų įvertinimą. „Tiesiog norėjau gauti kuo geresnius rezultatus, kad įstočiau į savo norimą universitetą“, – teigė P.Mendelytė.
Širdis drebėjo visai šeimai
„Nuostabus jausmas“, – taip savo potyrius įvardijo 3 šimtukus surinkusio abituriento Luko Arlausko mama Nora. Jos sūnus aukščiausius įvertinimus gavo už lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir informatikos egzaminus, mokėsi Šilutė Vydūno gimnazijoje.
„Reikėjo raginti mokytis, bet vaikas turi labai gerą atmintį, sakė, kad mokymasis yra sistemingas“, – teigė Nora.
Abituriento mama pripažino, kad visos gabių vaikų šeimos tikisi tokių įvertinimų. „Visi tikisi, bet tikrai buvo netikėta“, – šypsojosi pašnekovė. Ji teigė, kad sūnus ateitį planuoja Lietuvoje. „Jis jau įstojo į Kauno technologijos universitetą, programavimo studijų programą“, – pasakojo ji.
„Visai šeimai drebėjo širdis, laukiant rezultatų“, – atviravo abituriento mama.
Linkėjo ateitį rinktis patiems
Premjeras Saulius Skvernelis, ceremonijoje abiturientams linkėjo patiems pasirinkti gyvenimo kryptį, ir kartais neklausyti tėvų ar mokytojų.
„Noriu palinkėti, kad jūs pasirinktumėte tą profesiją ir specialybę, kurią jūs norite. Ne tą, kurią rekomenduoja tėveliai, ne tą, kuri yra linksniuojama viešojoje erdvėje kaip perspektyvi ir pelninga, ar užtikrinant gerą gyvenimą. Reikia rinktis tą, kurios trokšta jūsų širdis. Nebijokite suklysti, jei ir pradžioje pasirinksite kažką kitą, o vėliau pamatysite, kad pasirinkimas buvo ne toks, kokio jūs norite“, – pasakojo premjeras.
Jis linkėjo studijas užsienyje pasirinkusiems abiturientas grįžti atgal į Lietuvą. Ir nė neabejojo, kad ceremonijoje dalyvavo būsimi Seimo nariai, premjerai, o gal net ir prezidentai.