Pramogų netrūko įvairiose miesto dalyse, tačiau daugiausia linksmybių vyko Kauno centre ir senamiestyje, kur daugybė dalykų nebuvo tokie, kaip visada.
Gaisrininkus buvo galima sutikti Vaikų literatūros muziejaus sode, elektroninės muzikos atlikėjus – Kauno valstybinėje filharmonijoje, netikėtumai laukė ir „Akropolyje“ bei Kauno geležinkelio stotyje.
Netikėtumų festivalį „100 pirmų kartų“ pabaigė vėlyvas kelių šimtų nuotaikingai nusiteikusių kauniečių susibūrimas trijų judrių gatvių sankryžoje esančioje Jurgio Mačiūno aikštėje.
Būtent čia, prie namo Parodos g.1, kuriame gyveno mažasis Jurgis, vėliau Niujorke kartu su Jonu Meku užkūręs pasaulinės meno mašinos „Fluxus“ variklį, ir sprogo didžiausias festivalio burbulas. Tam prireikė net pusvalandžiui uždaryti eismą Parodos kalnu.
Susirinkusieji buvo kviečiami įveikti trasą iš laikinosios sostinės į šiuolaikinę – užkopiant Parodos gatvės važiuojamąja dalimi iš apačios į viršų kuo keisčiau.
„Kaunas 2022“ komanda iš anksto ragino į Parodos kalną kopti kuo keisčiau, kitaip tariant, taip, kad patiktų J.Mačiūnui – „Fluxus“ būdu.
Žmonėms tokia mintis labai patiko. Todėl jie į kalną kopė atbulomis, keturiomis, dainuodami, vilkdami ar nešdami vieni kitus ant rankų, neštuvuose ar ant pečių. Daugelis kauniečių į šį renginį pasipuošė neįprastais kostiumais, kaukėmis, kai kurie ant galvos užsidėjo, perukus, plastikinius maišus, kiaurasamčius ar kibirus. Neįprastame kopime dalyvavo ir kauniečių augintiniai, daugiausiai šunys.
Dalyviai sakė, jog jų šūkis: Tinka viskas, kas yra kitaip, nei kasdienis kelias į namus ar į darbą.
Įveikusių netikėtumų festivalio iššūkį ant kalno laukė dueto „Golden Parazyth“ staigmena. Vytauto parke, prie karuselių ir bare „O kodėl ne?“, vyko ir oficialios festivalio pabaigtuvės. Čia su buvusia kauniete Rugile ir naujai iškeptu kauniečiu Mario Moretti grojo ir svečias iš Vokietijos Bad Boy Baader bei JAV atlikėjas Zanas Hoffmannas.