Vyras su šeima jaučiasi pažeminti: Lietuvoje gyventi darosi neįmanoma

2018 m. liepos 13 d. 19:33
Lietuvoje ketverius metus gyvenantis verslininkas iš Rusijos jaučiasi patekęs į šalies įstatymų pinkles. Kai jis kūrė verslą Lietuvoje, reikalavimai jam buvo vieni, dabar jie griežtesni ir ne visi lengvai įgyvendinami.
Daugiau nuotraukų (1)
Vyriškis baiminasi, kad neatitikęs reikalavimų praras teisę gyventi Lietuvoje, neturės galimybės atgauti čia investuoto beveik milijono eurų.
Negana to, Migracijos departamentas jo žmonai neišduoda naujo laikino leidimo gyventi Lietuvoje, todėl jai su dukra gali tekti išvykti į Rusiją, kur seniai nebeturi namų. Migracijos departamentas aiškina, kad dėl visų bėdų kalta pati šeima.
Olegas į Lietuvą pardavęs namus ir verslą Rusijoje atvyko prieš ketverius metus. Čia jis įkūrė statybų įmonę ir kelias uzbekiško maisto kavinukes. Šis verslas jam suteikė teisę gauti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje.
Olegas pasakoja, kad Lietuvą rinkosi iš kitų Baltijų šalių todėl, kad buvo nesudėtingi reikalavimai verslui – įkurti įmonę ir mokėti mokesčius. Vėliau reikalavimų daugėjo. Pavyzdžiui, bendroje su žmona įmonėje turėti 28 tūkstančius eurų nuosavo kapitalo.
„Mes statome, čia verslą plėtojame, tai taip pat darome investicijas, kurios ilgai atsipirkinės, nes įranga ir visa kita kainuoja. Niekaip nepadarysi, kad nuosavas kapitalas liktų vienodas, jis nuolat keisis. Atsirado reikalavimas įdarbinti Lietuvos piliečius, jiems turi būti didelis atlyginimas“, – pasakojo verslininkas Olegas Kliučerev.
Vyras baiminasi, kad tęsiant leidimą gyventi Lietuvoje, 28 tūkstančių eurų įmonės sąskaitoje nebus ir jo šeima praras leidimą gyventi Lietuvoje.
„Išėjo taip, kad įdėjome pinigus ir nepaliko pasirinkimo, turime paisyti šitų sąlygų. Susidaro įspūdis, kad mane varo į kampą, sunkina sąlygas, toks jausmas, kad verčia atsisveikinti su verslu, ir net negalėsiu grąžinti visų investicijų“, – atvirai sako verslininkas.
Negana to, Migracijos departamentas neišduoda laikino leidimo gyventi Lietuvoje jo žmonai ir dukrai, kurios čia jau gyveno penkerius metus. Dėl leidimo į departamentą jos kreipėsi dar vasarį, tačiau jo negavo, todėl prarado teisę nemokamai gydytis, o žmona – ir dirbti.
„Mus pastatė į žeminančią situaciją, kada nežinai, ką daryti, nežinai, už ką, šlykštus jausmas, garbės žodis. Tarsi gatvėje prie tavęs priėjo plėšikai, jų daug ir tu nieko negali padaryti, turi viską atiduoti ir negali apsiginti“, – tikina O.Kliučerev.
Migracijos departamentas aiškina, kad pati šeima kalta dėl nepatogumų – per vėlai kreipėsi. Pradėjus nagrinėti dėl leidimo gyventi žmonai, neaiškumų aptikta vyro dokumentuose.
„Užtruko sutuoktinio gyvent leidimo nagrinėjimas, nes reikėjo patikrinti visas aplinkybes, jos vis dar yra tikrinamos, dėl to pratęstas žmonos leidimo nagrinėjimo terminas. Be to, ji pati pakankamai kreipėsi vėlai dėl leidimo gyventi pakeitimo“, – kalbėjo Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.
Vidaus reikalų ministras atmeta kritiką, kad reikalavimai gyventojams iš Rusijos čia kurti verslą yra per dideli. Esą juos imta griežtinti po to, kai prieš pora metų rasta fiktyvių įmonių, kurios neveikė, o jų savininkai neteisėtai naudojosi viza.
„Mes norime užkirsti piknaudžiavimui asmenims, atvykusiems iš trečiųjų šalių gauti leidimą gyventi Lietuvoje ir keliauti po Šengeną. Čia minimalūs reikalavimai, kitose šalyse didesni reikalavimai“, – aiškino ministras Eimutis Misiūnas.
Tuo tarpu verslininkas O.Kliučerev garsiai kėlė dilemą: „Kodėl tai palietė visus, kodėl nebuvo galima tuos, kurie jau dirba, kurie pradėjo verslą senomis sąlygomis, kodėl jiems sąlygos taip pat naujos?.“
Pasak Migracijos departamento, anksčiau tik apie 20 procentų pateikusiųjų prašymą gauti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje verslo pagrindu iš tiesų realiai vykdė verslą. Dabar tokių apsimetėlių nustatoma mažiau nei pusė iš besikreipiančiųjų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.