Jo teigimu, Vilnius „neįsileido lietuviškų simbolių šimtmečio proga“. Seimo pirmininkas teigė, kad tai buvo padaryta be gyventojų sutikimo. „Tai nebuvo gyventojų valia, jų niekas neklausė“, – kritikavo Seimo vadovas.
„Grįžau į Lietuvą prieš 3 valandas, iš Latvijos, kuri irgi švenčia savo šimtmetį. Švenčia jie taip pat vieningai, su tokiomis panašiomis idėjomis, kaip kad kalbame mes – jie telkia, vienija, mes turime vieni iš kitų, ko pasimokyti. Išgyvename šimtmečio pasididžiavimą, kuriame ateitį, prisiminame praeitį“, – sakė V.Pranckietis.
Jis prisiminė, kad sovietmečiu Kelmės rajone yra radęs Lietuvos respublikos atkūrimo dešimtečiui skirtą paminklą yra radęs nutemptą į krūmus.
Šiame kontekste V.Pranckietis prabilo apie Kaune praėjusį ketvirtadienį atidengtą ir visuomenei pristatytą „Laisvės kario“ paminklą. „Kaune šimtmetį pasveikino „Laisvės karys“ Vytis, tai buvo žmonių valia, taip buvo kuriama tautos vienybė“, – sakė Seimo pirmininkas.
„Vilnius neįsileido lietuviškų simbolių šimtmečiui, tai nebuvo gyventojų valia. Jų niekas neklausė. Daug visko vyksta visoje Lietuvoje, kiekviena veikla turi savo tikslą“, – sprendimą Lukiškių aikštėje nestatyti Vyčio kritikavo Seimo pirmininkas.
Šventinė kalba neapsiėjo ir be raginimo aktyviai dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės.
„Jei visos 43 kraštų bendruomenės pakviestų bent po tris tūkstančius savo atstovų į referendumą, balsuotų 130 tūkstančių žmonių, o ne 16. Tai būtų didelė sėkmė. Turėkime ambicingų tikslų, su užsibrėžtu rezultatu – laimėti krepšinį, Nobelio premiją, laimėti ketvirtąją skaitmenizavimo revoliuciją, tapti vienybės dalimi, kaip kad Dainų šventėje, giedant „Lietuva brangi“. Neškime gerąją žinią pasauliui, tapkime Lietuvos ambasadoriais“, – skatino V.Pranckietis.
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad Vilniaus Lukiškių aikštės memorialo klausimas vis dar priešina tiek politikus, tiek visuomenės atstovus. Aktyviai palaikytas Vyčio paminklas, visuomenės apklausoje pralaimėjo Andriaus Labašausko sukurtas memorialas.