„Tai skandalas. Tai nepriimtinas ir netoleruotinas reiškinys ir iš jo galima padaryti daug išvadų. Ne veltui šiam reiškiniui skiriama tiek daug dėmesio“, – kalbėjo jis.
Anot P. Auštrevičiaus, būtina skirti pokalbių emocijas ir pokalbių turinį. „Man abu dalykai nepatinka. Nepatinka, kad žurnalistai lyginami su keturkojais, tai tendencija... Tai jau tapo tradicija.“
Tokį vienos iš augančių partijų vadovo bendravimą su prezidente P.Auštrevičius pavadino „neregistruotu lobizmu“. „E. Masiulis buvo tapęs politiniu pasiuntiniu, o tai bet kuriai partijai nepriimtinas dalykas“, – sakė jis.
E.Masiulis, anot pašnekovo, jau buvo kylanti politinė žvaigždė ir tokiu būdu siekė politinių pergalių. „Nenuostabu, kad Lietuvoje rinkimai neatitinka prognozių, o kaip jei gali sutapti? Gatvėse viena nuomonė, o galvose – kitokia“, – sakė europarlamentaras ir pridūrė, kad D.Grybauskaitės ir E. Masiulio bendravimas nebuvo itin slepiamas ir partijos kolegos apie tai galėjo numanyti. Tiesa, P. Auštrevičius negalėjo nurodyti, kokie E. Masiulio motyvai lėmė, kad laiškai galiausiai paviešinti.