Prie labdaros akcijos prisidėjo menininkai, surengę savo kūrinių aukcioną, solistė Rasa Juzukonytė. Visos surinktos lėšos bus skiriamos labdaros ir paramos fondui „Padėk gatvės vaikams“.
„Tai yra tęstinis Vilniaus klubo renginys. Mes fondą „Padėk gatvės vaikams“ remiame jau antrus metus, ir tęsiame garbingas Umiastovskių rūmų, kuriuose esame įsikūrę ir restauruojame savo lėšomis, tradicijas. Grafai Janina ir Vladislovas Umiastovskiai I-ojo pasaulinio karo metu savo rūmuose buvo įkūrę 70 lovų karo lauko ligoninę, vėliau neturtingų merginų siuvėjų mokyklą, padovanojo žemių Vilniaus universitetui, rėmė Vilniaus katedros restauravimo darbus“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių Dalia Guodienė. Remti fondą, kuris finansuoja nepasiturinčių tėvų vaikų, globos namų vaikų užimtumą po pamokų, Vilniaus klubo nariai laiko garbės reikalu. Iš pernai analogiško renginio metu Vilniaus klubo narių paaukotų 10 000 eurų fondas visus metus nuomavo sporto sales, aikštes, apmokėjo vaikų futbolo treniruotes, nupirko aprangų.
„Fondas negauna jokios paramos iš valstybės, gyvuoja tik iš paramos. Deja, daug rašėme projektų, kreipėmės į Vilniaus savivaldybę paramos, bet nieko negavome. Esą vaikų užimtumas neatitinka kriterijų. Šiaip taip gali gauti pagalbos vykstant turnyrui, bet niekas nenori finansuoti tęstinės veiklos. O ji yra svarbiausia. Vaikas iš globos namų ar antisocialios šeimos gal net metus stebi, kol ateina ir pasiprašo žaisti. Tiems vaikams futbolo treniruotės, bendravimas su treneriu, kitais vaikais yra didžiulė gėrio mokykla.
Ypač svarbu, kad 7-8 metų vaikai kuo anksčiau turėtų užsiėmimą po mokyklos, o ne liktų gatvėje, kur pilna pavojų.
Lietuvoje, taip pat ir Vilniuje, padėtis su sporto aikštynais, kuriuose galėtų treniruotis vaikai, yra tragiška. Vilniuje yra apie 65 stadionus prie mokyklų, bet iš jų 55 apleisti. Mūsų fondo įkurta futbolo mokykla „Ataka“ nuomojasi sales ir aikštes, bet jas sunku gauti. Fondo dėka 250 vaikų lanko treniruotes, mes jas apmokame. Treniruojamės 8-iose Vilniaus progimnazijos salėse.
Daug tėvų negali leisti vaikų į sporto būrelius, nes neturi lėšų. Sportuoja tik 25 proc. vaikų. Pažiūrėkite, ką matote važiuodami per Lenkiją, Baltarusiją, Latviją, Estiją? Visur sutvarkyti aikštynai. Nekalbu jau apie Suomiją ir Skandinavijos šalis, kur sporto kompleksai yra valstybiniai ir vaikams nereikia mokėi už treniruotes“, – sako fondo „Padėk gatvės vaikams“ įkūrėjas ir direktorius Gediminas Tvarijonas.
G.Tvarijonas pasakoja, kad Islandija nuo 1998 metų įgyvendina vaikų užimtumo programą. Užaugus šiai kartai, alkoholio vartojimas sumažėjo nuo 42 proc. iki 5 rpoc., rūkymas – nuo 17 proc. iki 7 proc. Ir tai pakeitė Islandijos veidą.
„Vilniaus savivaldybė, mūsų politikai neturi strategijos, kaip auginti laimingą kartą. Alkoholio draudimas, vaikų aprengimas tautiniais rūbais nepadės. Ar ne baisu, kad Pilaitėje, kur gyvena 30 000 žmonių, yra tik vienas apleistas stadionas. Tas pats ir Lazdynuose. Mes investuojame į gynybą, bet kas gins tėvynę, jei dabar jau 50 proc. vaikų sveikata bus netinkama eiti jiems į kariuomenę?“ – klausia G.Tvarijonas.
Jis pasidžiaugė, kad fondo ir žymių visuomenėje žmonių dėka gavo pažadą iš premjero Sauliaus Skvernelio, kad bus skiriama 1,5 mln. eurų stadiono Pilaitėje statybai. Jis būtų dengtas, galėtų sportuoti 400 vaikų. Stadioną valdytų Vilniaus futbolo mokykla. Bet Vilniaus savivaldybė iki šiol nesugeba rasti rangovų. Tad vaikų, o drauge ir šalies, ateitis skęsta biurokratijos liūne. Visas krūvis tenka privačių žmonių geranoriškumui. ˙