Renginys sutraukė per 300 sendaikčių pardavėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Čia būriuojasi sendaiktininkai, antikvaro kolekcininkai, ne pirmos jaunystės plokštelių pardavėjai, bukinistai, numizmatai, filatelistai.
Senturgiai „Urme“ rengiami tris kartus per metus – pavasario pradžioje, pabaigoje ir rudenį.
Nuolat juose lankantis pavyko pastebėti, kad pirmasis metų senturgis būna išskirtinis tuo, kad prieš Velykas žmonės tvarkosi namus, sodybas, vasaros rezidencijas, todėl netrūksta pirkėjų, ieškančių baldų, išskirtinių interjero detalių, eksterjero puošmenų ir kitų daiktų.
Mėgstantys klasiką tvirtina, kad tokių daiktų šiuolaikinės kopijos įprastai būna ne tik smarkiai brangesnės, bet ir pagamintos iš prastesnių medžiagų. Kur kas išmintingiau išskirtinių senovinių daiktų ieškoti pas sendaikčių pardavėjus.
Tarp parduodamų daiktų daugiausia buvo galima rasti baldų ir namų interjero detalių: indų, vazų, statulėlių, žvakidžių, laikrodžių, paveikslų. Kai kurios jų siekia 19 amžių.
„Senturgyje galima rasti gražių ir įdomių dekoracijų Velykų stalui papuošti. Tai - iš sidabro ar paprastesnio metalo pagamintos gaidžių, vištų, zuikių, ančių statulėlės, indai margučiam sudėti, žvakidės", - kalbėjo turguje sutikta kaunietė Jovita Vengrytė.
Jos bičiulė Raimonda Dambrauskė tarp senienų ieškojo spalvingų indų, kuriais žada dekoruoti Velykų stalą sodyboje. Moteris įsitikinusi, kad taip bus sukurta išskirtinė pavasarinė nuotaika.
Senturgyje taip pat siūloma įsigyti įvairių meno dirbinių, monetų, popierinių pinigų, vinilinių plokštelių, originalių tarpukario ir pokario laikus menančių įvairios paskirties daiktų.
Šįkart gerokai daugiau nei anksčiau galima išvysti karinės atributikos. Šios senienos į senturgį privilioja daugiau vyrų.
Jie tarp senienų dairosi tarpukario Lietuvos laikų karinių atvirukų, nuotraukų, knygų, dokumentų, apdovanojimų, domisi įvairių šalių ir laikmečių karinių uniformomis, jų detalėmis, ginklais.
Besidomintys sovietine ir fašistine atributika gali rasti labai įdomių eksponatų – nuo įvairių karinių ir sportinių apdovanojimų, ženkliukų su Lenino atvaizdu ar šio sovietinio veikėjo biustų iki paveikslų, kuriuose nutapyti Josifas Stalinas ar Adolfas Hitleris. Jų kainos nuo 1 iki kelių šimtų eurų.
Tarp sovietinių senienų – ir buvusio sovietų sąjungos lyderio Michailo Gorbačiovo jaunystės nuotrauka, už kurią pardavėjas prašė 10 eurų.