Finaliniu šventės akordu tapo parodyta 3D vaizdo projekcija, po kurios žiūrovai buvo vaišinami šimtmečio tortu.
Dainininkus tik girdėjo
Ant valstybinės Šiaulių kolegijos fasado demonstruotą vaizdo projekciją „Miestas pakilęs iš pelenų“ sukūrė komanda „Tik dėl vaizdo“.
Į šiuolaikinėmis vaizdo priemonėmis perteiktą Šiaulių šimtmečio istoriją buvo įpinta populiarių atlikėjų dainų.
Istoriniame kontekste derėjusias dainas atliko Vaidas Baumila, Merūnas Vitulskis, Girmantė Vaitkutė, Monika Pundziūtė-Monique.
Kolegijos pastato prieigose dainavę atlikėjai buvo matomi tik pirmose eilėse stovėjusiems žiūrovams. Likusiems šventės dalyviams atrodė, kad skamba šių atlikėjų dainų įrašas.
Po daugiau nei pusvalandį trukusios vaizdo projekcijos į Prisikėlimo aikštę susirinkę šiauliečiai buvo pakviesti paskanauti šimtmečio torto, kuriuo vaišino UAB „Injusta“ bei sušilti išgėrus arbatos, kurią virė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės savanoriai.
Sušilti buvo galima ir prie aikštėje uždegto laužo.
Šventė į vieną dieną netilpo
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai vyko dvi dienas.
Ketvirtadienį Šiaulių J.Janonio gimnazijoje pagerbti čia veikusioje berniukų gimnazijoje mokęsi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, Alfonsas Petrulis ir Jonas Vileišis.
Gimnazijoje buvo atidengtos signatarų atminimo lentos.
Ketvirtadienį vakare per Šiaulius nusidriekė jaunimo eisena, Prisikėlimo aikštėje buvo pakelta trispalvė.
Susirinkusieji išvydo projekciją „Atkurtai Lietuvai – 100“.
Atidengė atminimo akmenis
Penktadienį šv. Mišiomis Šiaulių katedroje prasidėję šventiniai renginiai truko visą dieną.
Bene daugiausia šiauliečių popietę vėl susirinko prie J.Janonio gimnazijos, kur buvo pagerbti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai – Šiaulių gimnazijos auklėtiniai.
Gimnazijoje buvo atidarytas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kabinetas, o vėliau atidengti į gimnazijos tvorą įkomponuoti keturių signatarų: Mykolo Biržiškos, Stepono Kairio, Alfonso Petrulio ir Jono Vileišio – atminimo akmenys.