Anot Vyriausybės vadovo, ministras Bronius Markauskas turėjo priimti sprendimą atleisti tuometinį tarnybos vadovą Danielių Kuprį, o ne bandyti įkalbėti jį pasitraukti savo noriu.
Saulius Skvernelis, komentuodamas naujienų portalo tv3.lt paviešintą B. Markausko ir jo pavaduotojo viceministro Artūro Bogdanovo pokalbio įrašą su D. Kupriu, BNS taip pat sakė abejojantis ir šio įrašo autentiškumu.
„Pirmiausiai, tai metodai, kada yra įrašinėjamas tokiu būdu pokalbis, atrodo tikrai yra pakankamai žemo lygio (....) Galimas įrašas, sakau galimas, tai irgi jo autentiškumas kelia abejonių“, – BNS sakė S. Skvernelis.
Tačiau, anot jo, matant, jog vienas ar kitas valdininkas negali tęsti darbo, turėtų būti priimamas sprendimas jį atleisti iš užimamų pareigų.
„Noriu pasakyti, kad jeigu buvo pagrindai sprendimą priimti, kuris galiausiai ir buvo priimtas – jis (D. Kuprys – BNS) buvo atleistas, tą reikėjo iš karto padaryti (...) Jeigu yra sprendimas subrendęs, matosi, kad yra padaryti pažeidimai ar situacija, dėl kurios tarnautojas ar vadovas negali dirbti, reikia tą sprendimą priimti“, – tvirtino S. Skvernelis.
„Tiesiog reikia neįkalbinėti, pasakyti tarnautojui – štai yra tokia situacija, netenkina darbas, jūs nesusitvarkote, plius dar kitos problemos, ir priimti sprendimą“, – pridūrė premjeras.
Jis sakė suprantantis, kad tokiu būdu B. Markauskas galbūt siekė išvengti teisminių ginčų dėl NŽT vadovo atleidimo, tačiau pabrėžė, jog tokių metodų „nereikėtų taikyti ir jie yra tikrai nevykę“.
„Aš suprantu, kad buvo noras, kad galbūt nebūtų teisinio ginčo. (....) Norisi kaip geriau, gaunasi kaip visada“, – sakė S. Skvernelis.
Tv3.lt paviešintame įraše B. Markauskas sakė turintis pagrindą atleisti D. Kuprį iš užimamų pareigų, tačiau ragino jį pasitraukti savo noru.
„Jeigu būtum savarankiškas, padarytum, kaip norisi. Bet kadangi nesi dabar savarankiškas... Bet sakau, nu, bliamba, man niekada tokie metodai nepatiko, žinai, knistis, ieškoti, daspaudinėti ką nors. Sakau, tą vieną straipsnį mes tau tuoj galime užsimesti neeilinį. Ir, aišku, rasime“, – kalbėjo B. Markauskas.
A. Bogdanovas tvirtino, kad D. Kuprio veikloje yra nustatyta tam tikrų pažeidimų, tačiau konkrečiai jų neįvardijo.
„Kažkokių pažeidimų, supranti. Tu pradėk ir apie save galvoti, o ne kas pasako. Pagalvok paprasčiausiai. Tikrai aš šnekėjausi su Eriku (anot tv3.lt – tikėtina, kad tai buvęs Nacionalinės mokėjimų agentūros vadovas Erikas Bėrontas), bet sakau, gal galima ir numalšinti. Žinote, kad buvo pradėta dėl ūkininkavimo kažkokia priemonė, kad mato pažeidimų. Sakau, gal galime nematyti“, – teigė viceministras.
Vėliau B. Markauskas tv3. lt teigė nedaręs spaudimo D. Kupriui. Jis sakė, kad situacija NŽT buvo išties sudėtinga.
Buvęs NŽT vadovas D. Kuprys iš pareigų atleistas pernai rugpjūtį. Po to, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pareiškė, kad jam nuolat kyla interesų konfliktas, nuomojantis žemės sklypus 13-oje iš 50 NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų. Vienu metu ūkininkavęs ir NŽT vadovavęs D. Kuprys nuomojosi maždaug 55,4 hektarų žemės iš valstybės skirtinguose regionuose.
Ši ministro B. Markausko sprendimą D. Kuprys buvo apskundęs teismui, tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė skundą ir atleidimą pripažino pagrįstu ir teisėtu.
NŽT nuo praėjusių metų gruodžio vidurio vadovauja konkursą laimėjęs Laimonas Čiakas, anksčiau dirbęs Valstybės kontrolėje.