Išjuokus Ramūną Karbauskį valstiečiai tapo klounais – turi kitą tikslą

2018 m. sausio 28 d. 12:06
Po to, kai M.A.M.A. Apdovanojimuose reperių grupė „G&G Sindikatas“ savo pasirodymo metu scenoje panaudojo vizualią dekoraciją, kurioje pavaizduotas valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis su klouno grimu, socialiniuose tinkluose kilo tikrų tikriausia audra. Vieni sveikino išradingą kritikos formą, kiti tvirtino, kad tai moralės ribas peržengusios patyčios.
Daugiau nuotraukų (5)
Supykdė Ramūną Karbauskį
Tiesa, klouno personažas taip pat buvo pasirinktas gana simboliškas –  tai vieno garsiausių Stepheno King'o romanų „It“ ekranizacijos personažas klounas, kuris terorizuoja mažo miestelio gyventojus. Toks muzikantų žingsnis – simbolinis parodymas R.Karbauskiui, ką jie mano apie valdančiųjų įgyvendinamas reformas. Pats R.Karbauskis praėjus dienai po renginio viešai pasisakė apie tokį muzikantų poelgį.
Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje R.Karbauskis teigė: „Akivaizdu, jog kai kuriems žmonėms labai trūksta dėmesio ir įvertinimo, todėl jie bando tą trūkumą kompensuoti naudodamiesi mano žinomumu. Man tikrai negaila. 
Pasirinktas kelias man įkąsti, jokio poveikio man nepadarys, bet to paties negaliu pasakyti apie vaikus ir paauglius. Jiems tai matant televizijos ekranuose ima atrodyti, jog patyčios yra normalu. Jie mato, kaip rimti dėdės ant didelės scenos patyčių pagalba demonstruoja savo „kietumą“. Liūdna, jog Lietuvoje vis dažniau suaugusieji nesupranta, kaip jų elgesys veikia vaikus ir jaunimą“, – rašė jis.
Patyčioms – ne
Kiti valstiečių partijos nariai taip pat sureagavo į šią situaciją ir pradėjo kelti į socialinius tinklus nuotraukas, kuriose jų veidai nugrimuoti kaip klounų. Tokios idėjos tikslas – pasakyti patyčioms ne.
Tokias nuotraukas publikavo Aušra Papirtienė, Robertas Šarknickas ir kiti prieš patyčias pasisakantys „Facebook“ vartotojai.
„Visuomet savo mokiniams sakiau, kad bet kokiu atveju, jei nepatinka kito žmogaus nuomonė, ar jis padaro kokį darbą, kuris nepatinka, kritika turi būti protinga, bet ne patyčios ar pažeminimas. Visą gyvenimą laikiausi šios filosofijos. Man gal daug kas nepatinka politikoje, gal turiu kitokių įžvalgų, bet negaliu dėl to imtis patyčių“, – kalbėjo R.Šarknickas.
Seimo narys stebėjosi, kaip plačiai Lietuvoje keroja patyčių kultūra. „Prieš šimtą metų Lietuvą kūrė žmonės, kurie nieko neturėjo, pasiginčydavo, bet rasdavo problemos sprendimą, o mes viską pamiršom“, – svarstė jis ir prisipažino, kad pats yra ne kartą patyręs patyčias. 
„Esu patyręs, kai priklijuoja tam tikrą „lentutę“ ir tyčiojasi dėl to, kad esi kitoks... Su tokiu požiūriu, koks yra šiandien, mes negalime kurti ateities, tad ši nuotrauka yra mano tylus protestas prieš patyčias. Nors bandoma sakyti, kad tai buvo meninė akcija, bet veiksmas ir instrumentais kaip tik tokie... Liūdna, kad tie žmonės, kurie kalbasi su jaunimu apie patyčias, patys tai daro scenoje“, – sakė pašnekovas.
R. Šarknickas teigė nesmerkiantis atlikėjų, kurie savo pasirodyme panaudojo R.Karbauskio nuotrauką, bet tikino, kad jie turi suprasti, kokią padarė moralinę žalą. „Toks poelgis nubraukia dešimties metų įvairių nevyriausybinių organizacijų darbo, kurios kovojo su patyčiomis. Tai padaryta per poros valandų koncertą.“
Ar gins tėvynę, jei tai daryti kvies klounai?
Seimo narė Aušra Papirtienė teigė negalėjusi nereaguoti į minimą situaciją. „Turėjau sureaguoti į po internetą keliaujančią didelę R.Karbauskio nuotrauką. Galime ginčyti – tai patyčios ar žodžio laisvė? Sakoma, kad tai žodžio laisvė. Manau, kad net ne patyčių apibrėžime esmė, o siunčiamoje žinioje. 26 metus dirbusi mokytoja ir šią žinią šifruoju taip: po mokyklas keliavę žmonės, kurie sakė, kad „nakotikams – ne“, kurie mokė jaunimą pilietiškumo, dabar šia nuotrauka sako ką kitą. „Jaunime, iš teisėtos valdžios tyčiotis yra „cool“, jos veidą bjauroti yra didžiausios žodžio laisvės pasiekimas“. 
Politikė sakė, kad kyla ir kitas klausimas, kokį poveikį gali turėti tokie garsių žmonių poelgiai. „O jei mūsų tėvynei iškils išorės priešo grėsmė, ar tas pats jaunimas eis ginti tėvynės, kai juos tai daryti kvies klounai?“, – klausė Seimo narė.
Siūlo atskirti patyčias nuo karikatūros
Toks muzikantų žingsnis – simbolinis parodymas R.Karbauskiui, ką jie mano apie valdančiųjų įgyvendinamas reformas, susijusias su alkoholio prekybos ribojimais. Lietuvos muzikos atlikėjų dėmesio politikas sulaukė ir už tai, kad pradėjo diskusiją apie tai, kiek turėtų uždirbti šioje industrijoje besidarbuojantys muzikantai.
Nors valstiečiai tokį grupės  „G&G Sindikatas“ gestą, kuomet lyderio nuotrauka buvo parodyta klouno amplua, vadina patyčiomis, patys grupės nariai, portalui 15min.lt yra sakę, kad šioje situacijoje būtina skirti patyčias nuo karikatūros.
Anot jų, patyčios yra tuomet, kai iš žmogaus tyčiojamasi dėl jo prigimtinių dalykų, tuo tarpu muzikantai šiuo atveju kritikuoja žmogaus veiksmus, elgesį.
patyčiosįrenginys^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.