2017-ųjų netektys Lietuvoje: kokie žmonės mus paliko?

2017 m. gruodžio 27 d. 14:42
Baigiantis metams naujienų agentūra BNS primena svarbias 2017-ųjų netektis Lietuvoje.
Daugiau nuotraukų (15)
Rokas Žilinskas
„Rokas mokėjo dirbti kaip profesionalas. Jis dirbo greitai, tiksliai ir kėlė tikrai aukštus reikalavimas sau ir savo darbui. Jis stengėsi kruopščiai ir sąžiningai viską atlikti. Kai jis buvo išrinktas į Seimą, pasikeitė tik jo įvaizdis viešumoje, tačiau su draugais išliko toks pats“, – sakė kolega žurnalistas Gintaras Deksnys. Po sunkios ligos 44 metų R. Žilinskas mirė birželio 6 dieną. Jis LNK televizijoje dirbo 1998– 2008 metais, vėliau pasuko į politiką, triskart buvo išrinktas Seimo nariu. R.Žilinskas – pirmasis Lietuvos parlamentaras, viešai pripažinęs savo homoseksualumą.
Balys Gajauskas
„Jis įkalinimo įstaigose – paprastai labai griežto režimo – praleido bene daugiausia metų. Ir visada išlaikė savo stuburą, nė per milimetro dalį netapo konformistu, neatsisakė savo principinių nuostatų vardan asmeninės gerovės“, – sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vadovė Teresė Birutė Burauskaitė. Dėl aktyvaus pasipriešinimo sovietų okupacijai B. Gajauskas sovietiniuose lageriuose kalėjo 37 metus. 1979 metais Jungtinių Valstijų Kongreso komisija pasiūlė B. Gajauską ir kitus disidentus kandidatais Nobelio taikos premijai gauti, tačiau tais metais premija atiteko Motinai Teresei. 1990 metais jis tapo Kovo 11-osios Akto signataru. Jam buvo 91-eri.
Paulius Normantas
„P. Normantas buvo vienas didžiausių pasaulio mastu Tibeto ir Rytų kultūros metraštininkų – tai neeilinio masto asmenybė, tik to Lietuvoje daugelis net nesuvokė“, – sakė akademikas Antanas Andrijauskas. Fotografas ir keliautojas po sunkios ligos mirė sausio 7 dieną Vengrijoje, ten ir palaidotas. Jis yra dalyvavęs penkiolikoje ekspedicinio pobūdžio kelionių po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Mianmarą, Butaną. Jis buvo 68 metų.
Dalius Mertinas
„Jis buvo geras aktorius. Man atrodo, to nepastebėjo daugybė režisierių. Aš žinau tą jo paslaptį, juntu – jis nesirealizavo tiek, kiek galėjo. Jis fantastiškai švilpaudavo, jis fantastiškai dainavo. Jis turėjo gražią, tikrą aktorinę prigimtį“, – sakė kolega aktorius Saulius Siparis. 55 metų D. Mertinas po ilgos kovos su vėžiu mirė gegužės 4 dieną. Aktorius dirbo Lietuvos jaunimo teatre, daugeliui lietuvių jis gerai žinomas dėl vaidmenų serialuose „Giminės“, „Pavojingi jausmai“, televizijos laidų vedimo. D. Mertinas buvo prezidento Algirdo Brazausko žentas.
Būdama 92 metų sausio 15 d. mirė žymi teatro režisierė Aurelija Ragauskaitė.
Sausio 20 d. po insulto mirė keturiasdešimtmetis dizaineris Egidijus Sidaras.
Vasario 7 d. eidamas 96-uosius Vilniuje mirė poetas ir vertėjas Vacys Reimeris.
Kovo 17 d. eidamas 82-uosius mirė septintosios po nepriklausomybės atkūrimo Vyriausybės ministras pirmininkas Laurynas Mindaugas Stankevičius.
Birželio 6 d. anapilin iškeliavo Kovo 11-osios Akto signatarė, buvusi Seimo narė Romualda Hofertienė.
Liepos 9 d. būdamas 77 metų mirė žinomas advokatas, baudžiamosios teisės ekspertas Vytautas Sviderskis.
Rugpjūčio 26 dieną Lietuva neteko chorų organizatoriaus ir dirigento Juozo Vanago, jam buvo 92 metai.
Rugsėjo 15 d., eidamas 80-uosius metus, mirė garsių dokumentinių filmų scenaristas, režisierius Rimtautas Šilinis.
Spalio 7 d. mirė fizikas, rašytojas, aktyvus „santarietis“ Kazys Almenas, jis buvo 82 metų.
Gruodžio 10 d. Melburne eidamas 88-uosius mirė Australijos lietuvių radijo ir spaudos darbuotojas, Vytauto Landsbergio brolis Gabrielius Žemkalnis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.