Tyrimas pradėtas gavus LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio prašymą atlikti tokį tyrimą.
R. Karbauskis teigia norįs etikos sargams pateikti duomenis, kokį darbą atliko M. Marcinkevičiūtė.
Prieš porą savaičių Seimo Etikos ir procedūrų komisija buvo nusprendusi netirti Panevėžio menininkės atvejo, nes nebuvo gavusi tokio prašymo, o pati sakė nežinanti, ką tirti.
Komisijos narė „valstietė“ Aušrinė Norkienė trečiadienį teigė, kad komisija negali tirti buvusios referentės veiklos. Anot jos, komisijos kompetencija apima tik parlamentarus. Tačiau Etikos ir procedūrų komisija nutarė vis dėlto atsižvelgti į R. Karbauskio prašymą.
Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašė, kad ne pilnus metus LVŽS referente dirbusi M. Marcinkevičiūtė gavo atlyginimą kaip Seimo referentė, tačiau jos darbo vietoje niekas nėra matęs. Po to R. Karbauskis pranešė, kad mergina dirbo nuotoliniu būdu, nes yra neįgali.
Seimo kanceliarijos duomenimis, M. Marcinkevičiūtė iš darbo jos prašymu atleista lapkričio 30 dieną. Ji dirbo nuo šių metų sausio 2 dienos.
Seimo kanceliarija yra pranešusi, kad darbo užmokestis referentei mokėtas pagal darbo laiko apskaitos žiniaraščius, kuriuos patvirtindavo frakcijos seniūnas. Frakcijų referentai į darbą taip pat priimami frakcijos seniūno pasirinkimu ir yra jam pavaldūs.
Pasak Seimo pranešimo, nors yra įprasta, kad frakcijų referentai dirba Seimo rūmuose, tačiau tokio reikalavimo nėra. Frakcijos referento veiklos kontrolę užtikrina frakcijos seniūnas.
M. Marcinkevičiūtė nustatyta tvarka deklaravo savo individualią veiklą, kurią vykdant nereikia gauti Seimo kanceliarijos leidimo.