Atidesni vilniečiai jau pastebėjo, kad pastaruoju metu sostinėje ir Vilniaus apskrityje policijos reidai vyksta ne tik savaitgaliais. Policijos užkardas keliuose galima privažiuoti ir darbo dienomis – reidai jau daugiau kaip savaitę vyksta kasdien nuo ankstaus ryto iki pat vakaro.
Anksti rytais pradėję nuo visuomeninio transporto juostų kontrolės, vėliau pareigūnai keliasi į greta sostinės esančius miestelius, apskrities rajonų centrus ar įsitaiso judriose Vilniaus gatvėse. Nepastebėti padidėjusio policijos aktyvumo ir kasdien vykstančių reidų (policija visą tai vadina „priemonėmis“) tiesiog neįmanoma.
Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas atsakydamas į lrytas.lt klausimus apie ženklų sostinės pareigūnų suaktyvėjimą sakė, jog nieko ypatingo nevyksta, tiesiog sostinės policija pakeitė taktiką – reidai organizuojami ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis, darbo dienų rytais, viduryje ir vakarais.
„Mums yra iškeltas uždavinys sustiprinti eismo dalyvių kontrolę esant tamsiam paros metui, eismo dalyvių kontrolę apskritai, taip pat privalome užtikrinti sklandų visuomeninio transporto eismą. Dėl to ir buvo sustiprintas patruliavimas, padaugėjo vykdomų priemonių“,– sakė D. Šalomskas.
Pasak Vilniaus kelių policijos vadovo, kasdien per šias papildomas policijos priemones surašoma apie 50 protokolų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Ir tai – neskaičiuojant pažeidimų, kuriuos užfiksuoja stacionarūs greičio matuokliai.
Nors tai gana didelis skaičius, D. Šalomskas tvirtino, kad policija neturi tikslo surašyti kuo daugiau protokolų. Esą svarbiausia – mokyti ir auklėti eismo dalyvius: „Tos akcijos yra tokios: šiek tiek ten, šiek tiek – kitoje vietoje. Kad žmonės matytų vienur, matytų kitur, kad jaustų – šalia yra policija“.
Šioms akcijoms vykdyti skiriama ir papildomų pajėgų. Tačiau Vilniaus apskrities VPK viršininkas Saulius Gagas tvirtina, jog verčiamasi su tuo, kas yra, papildomų žmonių į tarnybą dėl šių reidų tikrai nebuvo priimta.
„Padalinių vadovai tas priemones planuoja, derina tarpusavyje, tad žmonių papildomai mes nepriėmėm. Patruliai, mobili kuopa, kelių policija, kitų padalinių pareigūnai tiesiog vykdo jiems pavestas policines funkcijas. Mes privalome tai daryti. Žiūrėkite, kiek žuvusių keliuose...
Mes manome, kad tai reikalinga. Gal žmonių supratingumas pakils, supratimas. Iki šiol būdavo taip, kad dažniausiai reidai vykdavo savaitgaliais ir žmonės galvoja, kad tai jau viskas. Bet mūsų priemonės skirtingu metu jau duoda rezultatų. Manau, kad tai nėra blogai“, – lrytas.lt sakė S. Gagas.
Pasak Vilniaus apskrities policijos vadovo, pavyzdžiui penktadienį, praėjus savaitei nuo sustiprintų reidų pradžios, jau matėsi, kad rytinio piko metu vairuotojai vengė visuomeninio transporto eismo juostų. Eismą A juostomis Vilniaus policija kontroliavo ir jomis važiuojančius vairuotojus baudė nuo pat lapkričio vidurio.
„Bandom ieškoti sprendimų... Negaliu pasakyti, kiek ilgai tai vyks. Jei matysime, kad problemos sprendžiasi, tai nebūtina bus ir tas priemones tęsti. Kol kas negaliu pasakyti ar po švenčių jos bus pratęstos. Kitą savaitę (nuo lapkričio 27 d. – red. past.) tai tikrai planuojame priemones vykdyti“, – tvirtino Vilniaus apskrities policijos vadovas.