A.Vaitkunskienė baigdama savo kalbą tarybos posėdyje, papasakojo apie R.Šimašiaus jai siųstas žinutes.
„Kokia turi būti moralė vadovo, kuris į mobilųjį telefoną rašo savo pavaldinei žinutę tokio turinio: „Susiprask, kol nevėlu“. Kitą dieną: „Duodu tau laiko pagalvoti iki rytojaus ryto, pasakyčiau dar daug gerų žodžių per tarybos posėdį“, – sakė A.Vaitkunskienė, patikinusi, kad žinutės egzistuoja.
Buvęs vicemeras Valdas Benkunskas po šio administracijos direktorės pareiškimo, kėlė svarbų klausimą. „Nežinau, kaip supratote jūs, bet mano teisinis išsilavinimas leidžia man daryti išvadą, kad mes turime baudžiamojo kodekso sudėtį. Jeigu meras iš tikrųjų siuntė tokias grasinančias, psichologiniu smurto dvelkiančias žinutes, versdamas jai pačiai parašyti pareiškimą. Nežinau, kaip pačiai direktorei, bet jei tai pasakyta viešai pasakyta, tai mūsų frakcija tikrai kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“, – sakė V.Benkunskas.
Remgijus Šimašius dar prieš paskelbdamas slaptą balsavimą dėl A.Vaitkunskienės atleidimo, patikino, kad žinutės buvo suvoktos neteisingos.
„Gaila, kad mano žinutės buvo išverstos į blogąją pusę“, – sakė R.Šimašius.
Vilniaus miesto meras tikino, kad administracijos vadovė prarado jo pasitikėjimą dėl prastos vadybos, destruktyvaus požiūrio į komandinį darbą ir personalo valdymą, direktorė taip pat kaltinama modernių ir progresyvių sprendimų stabdymu ir nesuvokimu, „perteklinių biurokratinių darinių“ kurimu savivaldybėje.
Tačiau R.Šimašiui nepavyko atstatydinti A.Vaitkunskienės - po balsavimo paaiškėjo, kad miesto meras pralaimėjo. Iš 48 tarybos narių už A.Vaitkunskienės atleidimą balsavo 23, prieš 24. Vienas biuletenis pripažintas negaliojančiu.