Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šiandien gyvena atsisveikinimo nuotaikomis. Jį palieka patyręs kriminalistas ir ilgametis šio komisariato viršininko pavaduotojas 56-erių A.Mikulskis, kurį vakar Vyriausybė paskyrė FNTT vadovu.
„Jau einu krautis daiktų, svarstau, kam perduoti savo nebaigtus darbus, kurių liko labai daug, nes ketvirtadienis – paskutinė mano darbo diena šiame komisariate“, – vakar „Lietuvos rytui“ kalbėjo naujasis FNTT vadovas.
– Ar negaila palikti policijos, kurioje dirbote kelis dešimtmečius?
– Gaila. Labai gaila, bet taip jau susiklostė.
– Jei gaila, kodėl nusprendėte pereiti į FNTT?
– Man šį darbą pasiūlė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Aš rimtai apsvarsčiau ir priėmiau teigiamą sprendimą.
– Ar nebus nuobodu FNTT, juk policijoje darbas įvairesnis, įdomesnis, aktyvesnis?
– Policijoje darbas tikrai daug įdomesnis, bet manau, kad ir ten neturėtų būti nuobodu.
Be to, ir policija turi Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybą, kuri man buvo pavaldi nuo 2003 metų. Tad ši sritis man nėra svetima, problematika žinoma.
Policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnyba faktiškai atlieka tokius pat tyrimus kaip ir FNTT, tik policijoje apimtis šiek tiek mažesnė, o nusikaltimų spektras šiek tiek kitoks.
Bet darbo specifika lieka tokia pati, reikia išmanyti Baudžiamąjį kodeksą, Baudžiamojo proceso kodeksą, Žvalgybos įstatymą, tad darbo banginiai tie patys.
– Gal jau žinote, ką norėtumėte keisti FNTT?
– Ne. Į šį klausimą dar per anksti atsakyti.
Reikia detaliau susipažinti, kas, kaip yra, ir tik tada žiūrėsiu, ar reikės ką nors keisti, o gal visai nereikia.
– Išeinate iš vieno darbo ir iškart pradedame dirbti kitame. Ar nenorėjote nors trumpai pailsėti?
– Vasarą atostogavau porą savaičių, gal nepavargsiu greitai, tikiu, kad viskas bus gerai.
Pareigūnas vyko tirti 767 žmogžudysčių
Dėl išnarpliotų garsių bylų Vilniaus Šerloku Holmsu vadinamas A.Mikulskis pirmąjį nužudymą ištyrė 1982 metais. Tuomet 21-erių patrulis buvo iškviestas dėl dieną sostinės stotelėje prie gėlių turgelio nudurto žmogaus.
Jaunas policininkas iškart pamanė, kad žudikas bus nubėgęs nusiplauti kraujo, ir neapsiriko – netrukus aptiko įtariamąjį tualete. Nuo to laiko iki šiol A.Mikulskis tirti žmogžudysčių vyko dar 766 kartus.
Visą profesinę karjerą Vilniuje praleidęs trijų vaikų tėvas A.Mikulskis yra Lietuvos lenkas.
Būdamas viršininko pavaduotoju Vilniaus policijoje jis buvo atsakingas už policijos žvalgybinę veiklą, specialiąsias operacijas, kriminalistinius tyrimus, viešąjį saugumą, nusikaltimų tyrimą.
Buvęs jo kolega, o vienu metu – ir pavaldinys dirbant Vilniaus policijoje, buvęs Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis kalbėdamas su BNS prisiminė A.Mikulskį kaip reiklų, bet kartu ir šiuolaikišką vadovą.
Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis sako, kad Vilniaus policijos viršininko įprotis visuomet būti įvykių epicentre gali praversti tiriant stambius ekonominius nusikaltimus.
Svarstyta apie tarnybų sujungimą
FNTT nuolatinio direktoriaus neturėjo nuo šių metų kovo, kai baigėsi skandalingo Kęstučio Jucevičiaus kadencija. Nuo tada tarnybai laikinai vadovavo direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Rameikis.
Vienu metu Vyriausybė buvo pareiškusi, kad svarstoma FNTT sujungti su Muitinės kriminaline tarnyba arba Valstybine mokesčių inspekcija, tačiau prieš kelias savaites E.Misiūnas pranešė, jog tokių planų atsisakyta.