Pasiūlė, kaip bausti posėdžius praleidžiančius Seimo narius

2017 m. rugsėjo 7 d. 10:33
Papildyta
 Ketvirtadienį Seime aptarti rudens sesijos darbų susirinko visa politinė grietinėlė – Seimo pirmininkas, premjeras, parlamento frakcijų seniūnai ir komitetų pirmininkai. Po susitikimo parlamento vadovas Viktoras Pranckietis teigė, kad parlamentarai praleidžia nemažai posėdžių, todėl reikia ieškoti būdų tam pažaboti.
Daugiau nuotraukų (43)
Ieškos būdų bausti Seimo narius
Seimo pirmininkas sakė manantis, kad rudens sesijos metu nemažai diskusijų sulauks klausimai susiję su Seimo narių atostogomis ir tuo, kokios bausmės turi būti taikomos parlamentarams, kurie be pateisinamos priežasties praleidinėja plenarinius posėdžius.
„Seimo nario teisių ir pareigų įstatymas sukels daug diskusijų. Keisis ir statutas, tarkime, ar bus baudžiamas nepateisintas nedalyvavimas posėdyje atlyginimo dalimi, ar nebus baudžiamas“, - kalbėjo V.Pranckietis pridurdamas, kad parlamentarai praleidžia itin daug plenarinių posėdžių, o realių priemonių taikyti už tai bausmes neturima.
Tam, kad Seimo nariai, kurie be priežasties praleidžia posėdžius, būtų baudžiami, pritaria mažųjų koalicijos partnerių socialdemokratų pirmininkas Andrius Palionis. Jo manymu, už kiekvieną be pateisinamos priežasties praleistą posėdį Seimo nariai turėtų netekti 5 proc. gaunamo atlyginimo.
„Nesutarimų gali dėl to kilti ir dabar jau kyla. Yra statuto pataisos užregistruotos, dėl praleistų posėdžių, kur, kiek kiekvienas praleistas posėdis baudžiamas 5 proc. algos“, - kalbėjo A.Palionis.
Jis sakė, kad praeitoje Seimo sesijoje šis klausimas buvo keletą kartų išimtas iš darbų programos. Šioje sesijoje socialdemokratai palaikys tokį pasiūlymą.
Palygino su Europos Parlamentu
Tam, kad posėdžius nepateisinimai praleidžiančius Seimo narius reikia bausti, pritaria ir opozinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis. 
Apie tai kalbėdamas jis prisiminė patirtį, įgytą dirbant Europos Parlamente. Ten, pasak G.Landsbergio, posėdžius praleidžiantis parlamentaras praranda vietą komitete, teisę balsuoti ir t.t.
Spręs dėl atostogų
Tačiau ne vien parlamentarų bausmės, Seimo pirmininko manymu, sulauks aršių diskusijų. Ne ką lengviau išsprendžiamas ir seimūnų atostogų klausimas. Seime įregistruotas trijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių pasiūlymas, kuriuo norima, kad parlamentarai turėtų 40 dienų įteisintas atostogas. Šiuo metu Seimo nariai įteisintų atostogų neturi.
„Tai yra mūsų teiktas papildymas, pasiūlymas į šį projektą ir manau, kad tai sukels daug diskusijų, jų ten yra net ir politizuotų, bet mes turime Konstitucinio Teismo sprendimą, kad atostogos turi būti įteisintos“, - sakė Seimo pirmininkas.
Jis tikino, kad diskusija dėl to, kiek dienų parlamentarų atostogos turėtų trukti, tikrai vyks, o kiti Seimo nariai taip pat teiks pasiūlymus. Paklaustas ar jis yra ir už bausmes, ir už atostogas, V.Pranckietis buvo lakoniškas:
„Aš už tai, kad tie žmonės būtų normaliais Lietuvos piliečiais, kurie turi teisę į atostogas ir aš už tai, kad pasiryžę šiam darbui, tą darbą ir dirbtų“, - rėžė Seimo pirmininkas.  
bausmėSeimaspraleisti posėdžiai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.