T.Rodzą Vilniaus meras Remigijus Šimašius atleido birželio pabaigoje, likus dienai iki stoties vadovo kadencijos pabaigos. Atleidimo motyvu tapo konstatuoti šiurkštūs darbo pareigų pažeidimai.
Parengiamajame teismo posėdyje ketvirtadienį nuspręsta tenkinti T.Rodzo gynėjo prašymus - liudytojais apklausti tris GMP stoties darbuotojus bei du savivaldybės komisijos, kuri konstatavo šiurkštų T.Rodzo pažeidimą, atstovus. Spalio 3-iąją numatoma baigti pasirengimą bylai ir ją pradėti nagrinėti iš esmės, tada turėtų būti apklausti ir liudytojai.
T.Rodzas bando įrodyti, kad jo atleidimas buvo neteisėtas. Savivaldybės komisija šiurkštų T.Rodzo darbo drausmės pažeidimą konstatavo dėl to, kad jis tenkino 36 stoties darbuotojų prašymus atleisti ir taip neužtikrino sklandaus ir nepertraukiamo įstaigos veikimo, nes nepaliko darbuotojų, kurie būtų atsakinėję į pagalbos skambučius ir koordinavę greitosios pagalbos automobilių vykimą pas nukentėjusiuosius. Atleidus T.Rodzą ir laikinu stosies vadovu paskyrus auditorių Arūną Anužį, dauguma darbuotojų atsiėmė prašymus atleisti, todėl stoties darbas nesutriko.
Posėdyje ketvirtadienį T.Rodzo gynėjas aiškino, kad net konstatavus jo ginamojo pažeidimus drausminė nuobauda - atleidimas - yra neproporcinga situacijai, tuo metu savivaldybės atstovas pabrėžė, kad situacija, dėl kurios buvo atleistas T.Rodzas, susijusi su viešuoju interesu.
Dabar Vilniaus GMP vadovauja Zdislavas Skvarciany. Jis konkurse dėl šio posto užėmė antrą vietą, tačiau pirmos vietos laimėtojas Saulius Deveikis atsisakė šių pareigų.
Pasak profsąjungos, darbuotojai buvo nutarę trauktis iš pareigų prieštaraudami planuojamai reformai - ateityje numatoma GMP dispečerinių funkcijas perduoti BPC. Tarp reformos priešininkų yra ir T.Rodzas. Šiuo metu jis neina jokių pareigų stotyje, tačiau yra pasamdytas stoties profesinės sąjungos pirmininku.
Jau ne vienus metus bandoma GMP dispečerius integruoti į Bendrąjį pagalbos centrą. Šiuo metu atskirai dirba aštuonios greitosios medicinos pagalbos dispečerinės.