Iniciatyvos ėmėsi Japonijoje veikianti statybos paslaugų bendrovė „Tokon International“, kuri daug dėmesio skiria ir labdaros programoms. Bendrovės vadovai tikino, kad jiems didelė garbė atlikti tokį darbą. Pirmadienį ryte prie pastato Kaune išties buvo girdimas linksmas dažytojų klegesys, svečiai darbo ėmėsi labai pakiliai nusiteikę.
„Didis Chiunės Sugiharos poelgis tapo itin reikšmingu Lietuvos ir Japonijos diplomatiniusoe santykiuose", - kalbėjo Japonijos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Toyoei Shigeeda. Pasak jo, japonai didžiuojasi turėdami savo gretose tokį žmogų.
Ambasadorius tvirtino norintis nuoširdžiai padėkoti Lietuvos žmonėms, kurie skleidžia informaciją apie Ch.Sugiharą. Šio diplomato išgelbėtų žmonių sąrašas šiemet pretenduoja patekti į UNESCO paveldo sąrašą.
Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ pirmininkas Ramūnas Garbaravičius pasakojo, kad šios pilietinės iniciatyvos siekis - gerokai platesnis negu paminėti Chiunės Sugiharos žygdarbį.
“Labai svarbu jo idėjų sklaida ir bandymas suprasti laikmetį, kai buvo atliktas šis žygdarbis“, - kalbėjo R.Garbarravičius.
Pastato sienų dažymas tapo baigiamuoju akcentu. Fondas jau anksčiau pradėjo pastato remontą - pakeistas stogas, atnaujintos vidaus patalpos.
„Sugiharos savaitė“ – pirmą kartą organizuojamas renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Ch.Sugiharos atminimą.
Ši istorinė asmenybė 1939–1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Janu Zvartendijku čia išdavė „Vizas gyvenimui“, išgelbėjusias ne mažiau kaip 6000 žydų gyvybių.
Renginių programoje įvairiose Kauno erdvėse numatomi muzikiniai koncertai, simpoziumas, filmų peržiūros, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti renginiai.