Apie tai, kad šiandien nedirbs, baro atstovai pranešė socialiniame tinkle. „Šiandien dėl techninių kliūčių nedirbsime. Atsiprašome už nepatogumus“, – trumpai skelbiama „7 fridays“ „Facebook“ paskyroje.
Dar po kurio laiko jie pasidalijo tokiu įrašu: „Mieli Draugai, pranciškonų vienuoliai mus fiziškai išvijo. Sakom tiesiai šviesiai. Kurį laiką nedirbsime. Tikime LR teisės viršenybe ir tikimės greit barą atidaryti vėl. Kurį laiką nedirbsime ir jį atidarę – pranešime. Pasiilgome jau Jūsų!"
Susisiekti su „7 fridays“ vadovais portalui lrytas.lt kol kas nepavyko.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius informavo, jog 10 val. 38 min. policija gavo pranešimą, kad į barą atvykę darbuotojai negalėjo patekti į darbo vietą ir pasiimti savo asmeninių daiktų.
Naujienų portalui lrytas.lt susisiekus su VšĮ Vilniaus kultūros ir dvasingumo centro, kuris šiuo metu valdo Pranciškonų vienuolyno pastatų kompleksą, vadove Regina Karpovič, ji tik trumpai atsakė, kad jokių komentarų nebus.
Kovojo dėl nuosavybės teisių
Lrytas.lt jau anksčiau yra rašęs, kad teises į Pranciškonų vienuolyno kompleksą pareiškė Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordinas. Tuo metu visuomenėje kilo pasipiktinimas, kad vienuolyno pastatai grąžinami penkiems šešiems lenkų vienuoliams.
„Šis vienuolynas – vienas seniausių ir vertingiausių Lietuvos kultūros, istorijos ir architektūros paminklų“, – tuomet kalbėjo tautinių žinių ir gyvenimo būdo portalo alkas.lt vyriausias redaktorius Jonas Vaiškūnas.
Pranciškonams grąžinti penki pastatai, kurių bendras plotas – daugiau nei 5 tūkst. kvadratinių metrų. Įsakymo projektas parengtas išanalizavus Mažesniųjų brolių konventualų ordino pateiktus nuosavybės teisių į nekilnojamąjį turtą dokumentus.
Tame pačiame įstatyme nurodoma, kad atsirado galimybė Lietuvos religinėms bendrijoms sugrąžinti sovietiniais laikais nacionalizuotą ar kitaip konfiskuotą jų turtą.