Generalinės prokuratūros baudžiamojo persekiojimo prokuroras Vytautas Kukaitis komentuodamas A.Sacharuko bylą sakė: „Šiandien trijų Lietuvos Apeliacinio teismo trijų teisėjų kolegija priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo buvusį Seimo narį Aleksandrą Sacharuką pripažino kaltu pagal Baudžiamojo Kodekso 228 str. pirmą dalį ir 302-ojo straipsnio pirmąją dalį. Po apeliacinės bei kasacinės instancijos sprendimo, suformuotas naujas teismo dokumentas – kaltinamasis nuosprendis, kuriuo panaikinamas prieš tai buvęs nuosprendis, kad asmuo nepadarė nusikalstamų veikų balsuodamas už kitą Seimo narį.“
Anot prokuroro, tyčinis balsavimas, paremtas apgaule ir naudojant priedangą kito Seimo nario atžvilgiu, imituojant jo dalyvavimą Seimo posėdžiuose, yra priešingas teisei, nusikalstamas, tad asmuo pripažintas kaltu.
V.Kukaitis teigė, kad kiekvienas balsavimo atvejis buvo vertinamas atskirai. „Baudžiamasis kodeksas yra vienintelis teisės aktas Lietuvoje, kuris reguliuoja dokumentų klastojimo, nusikalstamo panaudojimo. Seimo statutas neturi privalomos išankstinės galios prieš Baudžiamąjį kodeksą. Tai atvejais, kai Seimo nariai balsuoja už kitus ir daro pažeidimus, numatytus Seimo statute, tokia veika gali būti laimoka nusikaltimu“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad teismas taip pat konstatavo, jog politiko veikloje būta piktnaudžiavimo tarnyba požymių.
Visas tyrimas tęsėsi net septynerius metus, juolabiau reikėjo sulaukti, kol pasibaigs Seimo nario kadencija, o paskui skirtingų instancijų teismai priėmė prieštaringus sprendimus.
Anot prokuroro, politiko balsavimas buvo suklastotas, fiktyvus, paremtas melu ir apgaule.
„Nustačius aplinkybes, kai balsavimas yra suklastotas, fiktyvus, paremtas melu ir apgaule, jis negali būti pateisintas suklosčiusia praktika“, – kalbėjo prokuroras.
„Teismas konstatavo, kad Seimo nariai turėtų žinoti LR Konstituciją, Seimo statutą ir kitus įstatymus, tad jų nesilaikymas yra sąlyga patraukti Seimo narius baudžiamon atsakomybėn“, - teigė V.Kukaitis.
Bylos duomenimis, 2010 metais A. Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei panaudojo frakcijos kolegos L.Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L.Karaliaus vardu. L.Karalius tuo metu buvo išvykęs į Aziją. Už šį nusižengimą A.Sacharukui ir L.Karaliui Seime surengta apkalta. Po balsavimo L.Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A.Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.