Kasdien keturi žirgai, kuriais išjoja Patrulių rinktinės raitosios kuopos pareigūnai, sulaukia ir piktų praeivių žvilgsnių.
Dėl to, kad Pilies ir Didžiojoje gatvėse pakėlę uodegas žirgai paliko išmatas, šiemet jau skundėsi vilniečiai. Policijos atstovas Paulius Radvilavičius pripažino, kad į klausimus dėl raitosios policijos jis atsakinėjo mažiausiai penkis kartus.
Mat iš Belmonto, kur įsikūrusi raitoji kuopa, pareigūnai joja patruliuoti ne tiktai į Vingio ir Kalnų parkus, bet ir į miesto centrą.
P.Radvilavičius neatsakė, kodėl raitosios policijos paslaugų prireikia ir gatvėse, kuriose daug turistų.
Anot jo, net ir šiuolaikiniame technologijų pasaulyje tarnybiniai žirgai, kaip ir šunys, išlieka nepamainomi policijos pagalbininkai.
„Jie būtini policijos darbui, kurį skiriame viešajai tvarkai ir žmonių saugumui. Raitasis patrulis jodinėja ne savo malonumui, bet atlieka sunkų, svarbų ir atsakingą darbą.
Manome, kad jis niekaip nėra suderinamas su pertraukomis gatvėms valyti – tuo turėtų pasirūpinti atitinkamos komunalinės tarnybos“, – tvirtino P.Radvilavičius.
Raitoji policija egzistuoja daugelyje valstybių ir miestų. P.Radvilavičiaus žodžiais, bendraujant su kolegomis iš užsienio neteko girdėti, kad tarnyboje esančiam raitosios policijos pareigūnui būtų nurodoma tvarkyti gatves, kuriomis nusidriekia patruliavimo maršrutas.
„Norėtųsi paminėti daugeliui Londone matytą raitosios sargybos paradą, pradedamą nuo Bakingamo rūmų. Po kiekvieno tokio praėjimo pastebimi žirgų palikti pėdsakai, niekam nekeliantys didesnių rūpesčių. Nieko nuostabaus, kad jų greitai nelieka neprireikus nė valyti.
Dėl žirgo virškinimo sistemos ypatumų didžioji dalis ekskrementuose esančių medžiagų išlieka augalinės kilmės, todėl juos tiesiog sulesa paukščiai arba išskaido krituliai. Abiem atvejais – be žalos gamtai“, – paaiškino policijos atstovas.