Smagiai puotavusi valdininkų šutvė – STT tinkluose

2017 m. kovo 27 d. 15:45
Už mokesčių mokėtojų pinigus viloje „Dubgiris“ palėbavusiems aplinkosaugininkams – nerimo dienos. Mat ši istorija sudomino ir STT Šiaulių valdybos pareigūnus, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dokumentų klastojimo arba disponavimo klastotėmis.
Daugiau nuotraukų (6)
Portalo lrytas.lt duomenimis, STT agentų akys jau nukrypo į asmenis, kurie laimino vilos „Dubgiris“ statybas.
Mat į viešumą iškilus skandalingiems faktams dėl Plinkšių kraštovaizdžio draustinyje iškilusio pramogų komplekso, iškastų didžiulių tvenkinių ir suardytos ežero pakrantės, ūmai dingo šias statybas pateisinantys dokumentai.
Nustatė aibę pažeidimų
Portalui lrytas.lt aprašius slaptą puotą viloje „Dubgiris“, kilo abejonių dėl šio prabangaus komplekso statybų. Tada buvo sudaryta komisija iš Aplinkos ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT), Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI), Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) specialistų.
Jų tyrimo išvados buvo pribloškiančios. Komisija pripažino, kad kraštovaizdžio draustinyje buvusi sena sodyba galėjo būti rekonstruota ir pritaikyta kaimo turizmo reikmėms. Tačiau išduoti leidimus čia statyti poilsio, paslaugų ir maitinimo pastatus „nebuvo teisinio pagrindo“.
Išvadose teigiama, kad ir statybos vyko nesilaikant teisės aktų. Pavyzdžiui, didžiausia leistina sklypo užstatymo riba yra 20 proc., o čia vienas sklypas užstatytas beveik visas. Be to, čia pastatyta daugiau statinių nei apskritai buvo leista.
Konstatuota, kad rekonstrukcijos darbų užbaigimo akte jau buvo pakeista pastatų paskirtis, kad vietos aplinkosaugininkai turėjo bausti „Dubgirio“ šeimininkus už gerokai didesnės nei leistina kūdros iškasimą. Bet pareigūnai užsimerkė – nei pažeidimo fiksavo, nei baudų skyrė.
Įstatymų nepaisyta ir tvarkant ežero pakrantę, kur pakeista kranto linija, perstumdytas žemės paviršius, apsėta veja, įrengta valčių prieplauka, suformuotas pylimas, pastatytas šunų aptvaras, įrengti šviestuvai.
Dingo visi dokumentai
Negana to, komisijai nepavyko rasti itin didelės dalies dokumentų, kurie tiesiog išnyko. Pavyzdžiui, statybų leidimas dingo ir iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos, ir iš Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD), ir iš VTPSI archyvų.
Mažeikių savivaldybėje pasiteisinta, kad dokumentas yra saugomas tik iki statybų pabaigos, ŠRAAD atstovai gūžčiojo pečiais – suprask, jie neturi, o VTPSI archyvuose aptikta tik tuščia elektroninė laikmena.
Tuo tarpu vilos „Dubgiris“ savininkas ūkininkas Rimantas Norkus paaiškino, jog dalis elektroninėse laikmenose laikytų dokumentų buvo sunaikinti per gaisrą gaisras, o likę – pavogti iš automobilio.
Turėjo įtakingą giminaitį
Užbaigus tyrimą, nemaža dalis į šią istoriją įsivėlusių valdininkų lengviau atsikvėpė – beveik visiems jų padarytiems pažeidimams jau suėjusi senatis.
Tačiau prašymą ginti viešąjį interesą gavusios Šiaulių apygardos prokuratūros vadovai nusprendė elgtis principingai.
Neoficialiais duomenimis, bus tiriami ŠRAAD Mažeikių agentūros, Mažeikių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus, VTPSI darbuotojų veiksmai.
Akiratyje atsidūrė ir bendra medžiokle Afrikoje su „Dubgirio“ savininku R.Norkumi išgarsėjęs ŠRAAD Mažeikių agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Portalo lrytas.lt duomenimis, šis aplinkosaugininkas yra susijęs giminystės ryšiais su buvusiu įtakingu pareigūnu Rymantu Girdeniu. Pastarasis anksčiau vadovavo STT Šiaulių valdybai, o vėliau tapo ŠRAAD direktoriaus pavaduotoju.
Kilus skandalui dėl puotos „Dubgiryje“, R.Girdenis ilgai nedelsė – savo noru paliko tarnybą.
Įklampino prabangios šėlionės
Visa ši stambiu skandalu virtusi istorija prasidėjo, kai portalas lrytas.lt paskelbė apie ŠRAAD vadovo Kornelijaus Škielos surengtą prabangią puotą „Dubgirio“viloje.
Už mokesčių mokėtojų pinigus spalio 6-7 d. vykusio pokylio dalyviai lėbavo, nors tuo pat metu Radviliškį siaubė didžiulis gaisras.
Kilus skandalui, Aplinkos ministerija surengė patikrinimą ir nustatė, jog „Dubgirio“ viloje renginį Lietuvos ir Latvijos aplinkosaugininkams organizavęs K.Škiela „nepagrįstai iššvaistė valstybės lėšas, o dalyviams leido mėgautis prabanga už valstybės pinigus“.
Už prabangią puotą su SPA malonumais ir gyvo garso koncertu vilos savininkui buvo sumokėta 3600 eurų, mat aplinkosaugininkai buvo išsinuomoję visą kompleksą.
Išsiaiškinta, jog už 9 renginio dalyvių nakvynę buvo mokėta dukart – iš viso net po 200 eurų už kiekvieną, nors oficiali nakvynės kaina – 50 eurų.
„Po renginio oficialios dalies, 2016-10-06 vakare renginio dalyviams išnuomotoje viloje „Dubgiris“ grojo muzikantai, išnuomotas namelis su pirtimi, vartojami alkoholiniai gėrimai. Tai įrodo, kad oficiali konferencija vakare tapo prabangiu pareigūnų pasilinksminimu, už kurį Šiaulių RAAD sumokėjo valstybės lėšomis“, – rašoma Aplinkos ministerijos specialistų
Po tyrimo ŠRAAD direktoriui K.Škielai buvo nurodyta iš savo kišenės sugrąžinti į ministerijos kasą 2300 eurų. Tačiau buvęs ilgametis FNTT Šiaulių valdybos viršininkas neišsigando – kreipėsi į teismą, kad šis panaikintų nuobaudą.
Tiesa, vieną nuobaudą K.Škiela jau gavo – apsispręsta paskirti griežtą papeikimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.