Rūta Janutienė pasakė, ką mano apie Seimo sprendimą dėl Manto Adomėno

2017 m. kovo 23 d. 17:26
Seimas ketvirtadienį nepritarė siūlymui palikti konservatoriui Mantui Adomėnui teisinę neliečiamybę šmeižto byloje. Už tai, kad neliečiamybė būtų išsaugoma, balsavo 15 Seimo narių, prieš buvo 46, o susilaikė dvylika. Sprendimas liko nepriimtas ir dėl to dar kartą bus sprendžiama.
Daugiau nuotraukų (1)
Pats politikas aiškino, kad pavartojo netinkamus žodžius. „Po to, kai prieš pusantrų metų prieš mane ir mano šeimą prasidėjo ciniška šmeižto ir puolimo kampanija, apibūdinau Rūtą Janutienę tokiais žodžiais: perkama žurnalistė, perkama ir parduodama žiniasklaida, kalbėjau apie jos laidų naudingumą Rusijos interesams“, – sakė M.Adomėnas ir teisinosi, kad neturėjo intencijos jos apšmeižti.
R.Janutienė pati buvo Seime
Pati R.Janutienė Seimo vengimą priimti principingą sprendimą vertino kritiškai: „Apskritai Seimo narių neliečiamybė Lietuvoje yra gana keistas dalykas, nes nebūta konkrečių susidorojimo atvejų, o šiuo atveju aš esu privatus asmuo, kuris prašo galimybės išsiaiškinti su šiuo Seimo nariu teisėtais būdais. Esu eilinė pilietė, kuri prašo Seimo galimybės apginti save, nes esu šmeižto auka. Noriu išsiaiškinti ir apginti teisybę“, – sakė ji ir pridūrė norinti, kad politikas atsiimtų ištartus žodžius ir jos atsiprašytų.
Anot žinomos žurnalistės, akivaizdu, kad ketvirtadienį balsuodamas Seimas sudvejojo ir kaip iš tiesų baigsis ši istorija, anksti prognozuoti: „Šiandien pati buvau Seime ir buvo ant manęs išpilta papildoma šmeižto porcija. Viešai kalbėdamas jis mane apkaltino kyšininkavimu, darbu kažkokiam asmeniui, kurio akyse nesu mačiusi, bet jis buvo oponentas rinkimų apygardoje... Šiandien nuėjau į Seimą, jei Seimo nariams būtų kilę klausimų, būčiau galėjusi į juos atsakyti – galėjau ir norėjau jiems paaiškinti, bet niekam nerūpėjo.“
R.Janutienė teigė nesitikinti, kad M.Adomėno neliečiamybė bus panaikinta: „Po kurio laiko gali būti nuspręsta, kad viskas čia gerai. Stebėjausi tų žmonių supratimu, kad šitaip galima elgtis – neleisti kitai pusei nieko pasakyti. Nebuvau kviečiama nei į komisiją, nei kur kitur... Šioje istorijoje manęs lyg nėra, nors ginu savo garbę ir orumą. Mes, žurnalistai, gyvename iš savo reputacijos, o manoji buvo suniokota.“
Pašnekovė pripažino savo laidose aštriai kritikuojanti politikus, bet nebūta atvejo, kad šiems nebūtų suteikta galimybės pareikšti savo poziciją, o pati, teigė, tokios galimybės neturėjusi.
Eilinius piliečius siunčia velniop
Kalbėdama apie tai, ką daryti eiliniam piliečiui, patekusiam į analogišką situaciją, R.Janutienė nedaugžodžiavo: „Eiliniai piliečiai, kaip kad Naglio Puteikio neliečiamybės naikinimo atveju, tiesiog buvo pasiųsti velniop.“
Žinoma žurnalistė svarstė, kad jei M.Adomėno neliečiamybė būtų panaikinta, tai būtų labai teisingas kelias visiško Seimo narių neliečiamybės panaikinimo link. „Galiu suprasti, kad to reikėjo 1991–1995 metais, kol visuomenė buvo sutrikusi, bet dabar esame Europos Sąjungos, NATO nariai, tad politinis susidorojimas iš karto būtų pastebėtas, o dabar šiuo institutu tiesiog naudojamasi – Seimas kaip gauja apgina savo narį nuo piliečių.“
SeimasTeismasByla
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.