Prie stendo stovinčios specialistės neslėpė nuostabos – siūlomi lankstinukai buvo iššluoti akimirksniu, o pačios VPGT atstovės nesustodamos susidomėjusiems pasakojo, kokių savybių reikia norint dirbi Bendrajame pagalbos centre.
„Svarbiausia yra pasitikėjimas savimi, gebėjimas kalbant su pašnekovu valdyti savo emocijas, suvaldyti stresinę situaciją, suvaldyti pašnekovo stresinę situaciją, gebėjimas vertinti situaciją ir ją apipavidalinti ir sutrumpinti, kad pagalbos tarnyboms būtų pateikta aiški informacija, mokėti naudotis informacinėmis technologijomis, reikia būti nepriekaištingos reputacijos“, – pasakojo Stasė Grišinienė, Bendrojo pagalbos centro parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyresnioji specialistė.
Dirbti gali po tris mėnesius trunkančių mokymų
Bendrajame pagalbos centre gali įsidarbinti vidurinį išsilavinimą turintys asmenys, kurie jau yra sulaukę 18 metų. BPC operatoriaus mokymai trunka tris mėnesius, jie vyksta Ugniagesių gelbėtojų mokykloje.
„Mokymų metu išlaikoma teorinė dalis, atliekama praktika ir tada, kai žmogus praeina sveikatos komisijos patikrinimą ir tada, jei žmogus atitinka visus kriterijus, tampa pareigūnu“, – sakė su jaunuoliais mugėje bendravusi VPGT specialistė.
Šios specialybės atstovai gauna visas tokias pat garantijas, kaip ir kiti pareigūnai, o priklausant nuo to, kiek metų pradirbo, keičiasi ir tarnybinis laipsnis, už kurį vėliau taikomi priedai prie atlyginimo.
„Jeigu, pavyzdžiui, darbuotojas nuomojasi butą, tai yra apmokama, apmokamos ir pravažiavimo išlaidos“, – pasakojo
Tokio susidomėjimo nesitikėjo
Specialistė pasakojo, kad tokio didelio susidomėjimo tikrai neprognozavo, tad pasiruoštų brošiūrų užteko mažiau nei dviem valandoms.
„Per porą valandų viską išsidalinome. Dabar laukiame kol atveš dar“, – juokėsi moteris.
Prie stendo stovėjusių jaunų merginų paklausus ką mano apie šią specialybė, vienos sakė tiesiog apžiūrinčios visus stendus iš eilės, tačiau kitoms tai pasirodė kaip puiki ateities perspektyva.
„Man atrodo įdomu. Įdomu, nes gali padėti žmonėms, nenuobodus darbas, nes kiekvieną dieną vis kiti iššūkiai, kiti nutikimai. Mokytis reikia palyginus neilgai, tai galima ir dirbti greitai. Nežinau, man atrodo įdomu“, – svarstė abiturientė iš Šiaulių Martyna.
Įdomi specialybė pasirodė ir jos bendraklasei Gabrielei, ji taip pat sakė susižavėjusi tuo, kad gali padėti žmonėms.
„Čia praktiškai gelbėčiau gyvybes, nes jei aš tinkamai bendraučiau su žmogumi, perduočiau visą informaciją ir jį laiku pasiektų greitoji ar gaisrinė, tai aš prisidėčiau prie jo gelbėjimo“, – kalbėjo mergina.