Buvę ministrai: kas atgal į politiką, kas – pasiklydę tarp pasiūlymų

2017 m. sausio 9 d. 07:00
Praėjusių metų pabaigoje buvusios Vyriausybės ministrai susikrovė daiktus ir savo portfelius perleido naujiesiems ministrams. Palikę ministerijas, kurioms vadovavo, vieni ėmėsi pasitraukė iš politikos ir ėmėsi kitų veiklų, tačiau buvo ir tokių, kurie liko politikoje, tik pakeitė kėdę.
Daugiau nuotraukų (8)
Ministro kėdės neapleido
Ketverius metus Užsienio reikalų ir Energetikos ministerijoms vadovavusiems Linui Linkevičiui ir Rokui Masiuliui palikti ministrų postų neprireikė. Vienas jų taip ir liko vadovauti tai pačiai ministerijai, o kitas perbėgo iš vieno Gedimino prospekte esančio pastato į kitą.
Socialdemokratas Linas Linkevičius 2012-aisiais tapo užsienio reikalų ministru ir šiai ministerijai vadovavo iki pat kadencijos pabaigos 2016-aisiais. Tačiau Užsienio reikalų ministerijos jis nepaliko ir po Seimo rinkimų paskyrus naująjį ministrą pirmininką ir jam sudarius ministrų kabinetą liko šios ministerijos vadovu.
Ministru toliau bus vadinamas ir Rokas Masiulis. Tiesa, energetikos ministro portfelį jam teko perleisti Žygimantui Vaičiūnui ir iš Rimanto Sinkevičiaus perimti Susisiekimo ministerijos vadžias.
Politikos neapleido ir buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Nors Seimo rinkimuose vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje rinkėjų balsais ir nusileido Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatui Kęstučiui Smirnovui, į parlamentą buvo išrinktas pagal sąrašą ir artimiausius ketverius metus šildysis Seimo nario kėdėje.
Palikę ministerijas vietas parlamente vėl užėmė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, finansų ministrė Rasa Budbergytė bei susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Pasiūlymų stygiumi nesiskundžia
Buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sakė gyvenanti šventinėmis nuotaikomis.
„Sekasi kaip ir visiems turbūt, viskas gerai. Dabar tas šventinis laikotarpis, norisi pabūti su šeima, su artimaisiais, kuriems tikrai per tuos ketverius metus negalėjau skirti pakankamai dėmesio“, – sakė A.Pabedinskienė.
Kadenciją baigusi ministrė teigė šiuo metu jokios veiklos neturinti ir laukianti kol pasitarusi su artimaisiais priims sprendimą dėl savo tolimesnio darbo.
„Svarstau pasiūlymus, galvoju apie ateitį, kokį sprendimą priimti: ar toliau pasukti ir eiti socialinės politikos keliu, ar dirbti konsultacinį , ekspertinį darbą, nes yra ir tokių pasiūlymų, ar būti vienos iš įstaigų ar organizacijų vadove, kur taip pat turiu pasiūlymų, ar tai imtis kažkokios asmeninės iniciatyvos, kuriai patirtį turiu didelę, nes turėjome ir šeimos verslą. Taip, kad turiu pamąstymų, net dabar labiau šventinėmis nuotaikomis gyvenu“, – pasakojo buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Visai neseniai Darbo partiją palikusi A.Pabedinskienė sakė nežinanti ar kada nors grįš į politiką, ar ne: „Bent juo šiuo metu savęs nesieju su jokia politine jėga. Manau, kad galima Lietuvoje ir pilietines, ir visuomenines iniciatyvas vykdyti ir nebūnant partijos nariu.“
Palygino Lietuvą ir užsienį
  Štai buvęs kultūros ministras Šarūnas Birutis sakė, kad šiuo metu atostogauja ir pasiūlymų gausa pasigirti negalintis.
„Šiuo metu atostogauju, nes prabėgo tik kelios savaitės, šventės. Taip tik atrodo, kad nieko neveikiu, bet darbų ir rūpesčių yra daug, tad mano darbotvarkė ir susitikimai suplanuoti nuo ryto iki vakaro. Dar darbų laukai namuose, būnu su šeima, dukra. Ketinu vykti paslidinėti, ko ilgai nedariau, planuoju šiek tiek pakeliauti“, – apie planus kalbėjo Š.Birutis.
Paklaustas, ar jau sulaukė naujų darbo pasiūlymų, Š. Birutis kalbėjo: „Pats niekam nesisiūlau, o man niekas taip pat per daug nesiūlo. Lietuvoje kitaip nei užsienyje.
Ten, kai žmogus baigia ministro darbą, jį užpila pasiūlymais vien dėl jo turimo žinomumo, patirties, Lietuvoje kitaip – čia svarbios politinės partijos. Kadangi veiklos dabar turiu labai daug, tai kol ka stikrai nesiskundžiu, kad noriu eiti į darbą“, – juokavo jis.
Apie ateitį kalbėti nenorėjo
Daugeliui gyventojų buvo įdomu, ką palikusi Švietimo ir mokslo ministerijos vadovės postą veiks buvusi ministrė Audronė Pitrėnienė. Tiesa, pati A.Pitrėnienė atvirauti apie ateitį nenorėjo.
Iš karto po Seimo rinkimų ji „Lietuvos ryto“ televizijai sakė, kad toks kūrybingas žmogus kaip ji, be darbo tikrai nesėdės.
„Oi, planų yra labai daug. Kūrybingas, drąsus, energingas žmogus nesuras darbo? Nejuokaukit!“ – televizijai sakė ministrė.
Po tokių ministrės pareiškimų naujienų portalą lrytas.lt pasiekė informacija, kad A.Pitrėnienė pretenduoja į Kretingoje esančios Salantų gimnazijos direktoriaus pareigas. Tiesa, susisiekus tiek su Kretingos savivaldybe, tiek su Švietimo ir mokslo ministerija ši informacija buvo paneigta.
Iki kol tapo Seimo nare 2004-aisiais, A.Pitrėnienė buvo Skuodo P. Žadeikio gimnazijos direktorė. Nors apie ateities planus pati ministrė nekalba, kol kas aišku tiek, kad į mokyklą grįžti neketina.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.