Tarybos posėdį šeštadienį parlamente surengę socialdemokratai šeimininkavo ne tik konferencijų salėje, jie buvo okupavę ir visas kitas Seimo rūmų sales, išsimėčiusias po visus tris pastatus.
Pavyzdžiui, partijos prezidiumas posėdžiavo signataro Kazimiero Antanavičiaus salėje, kur paprastai savo posėdžius rengia Seimo Ekonomikos komitetas. Partijos etikos sargai buvo įsitaisę konservatorių valdose.
Nuo pat ryto buvo užimtos ir Aplinkos, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Teisės ir teisėtvarkos komitetų, vadinamoji Baltijos asamblėjos ir kitos salės, kuriose darbavosi socialdemokratų komitetai.
Iš viso be pagrindinės 300 vietų konferencijos salės, kurioje vyko partijos tarybos posėdis, socialdemokratai turėjo raktus net nuo septyniolikos didesnių ar mažesnių Seimo pasitarimų salių.
Kairiųjų šurmuliavimas parlamento rūmuose krito į akis ir šeštadienį į juos užsukusiam Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovui Eugenijui Gentvilui. „Jeigu galima posėdžiauti Seimo rūmuose, kokių velnių mes partiniams renginiams brangiai nuomojame sales viešbučiuose? Tokia mintis man kilo, bet aš neturiu atsakymo, ar Seimo rūmai atviri visoms partijoms, ar tik valdantiesiems“, – ironizavo E.Gentvilas.
Seimo liberalų vedlys sakė, kad atsakingiems partijos žmonėms duos užduotį išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis parlamente galima rengti partinius renginius. „Seimo kanceliarija turėtų paskelbti informaciją, ar yra galimybė išsinuomoti parlamento sales ir kitoms partijoms. Juk turėtų būti kažkokia patvirtinta tvarka. O jeigu tokios tvarkos nėra, tai tada man kyla įtarimas, kad tik valdantieji sugeba pasinaudoti tokia galimybe“, – svarstė opozicijos atstovas.
Seimo kanclerė Daiva Raudonienė patvirtino, kad yra galimybė išsinuomoti ne tik konferencijų, bet ir kitas parlamento rūmų patalpas. Tokia galimybe esą jau suspėjo pasinaudoti ir Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. „Aš nežinau, kur ir kokias patalpas nuomojo socialdemokratai, bet toks jų prašymas buvo ir leidimas jiems suteiktas. Jie už tai susimokėjo“, – sakė įstaigos vadovė.
Už ūkinius reikalus atsakingas kanclerės pavaduotojas Antanas Dimatis tikino, kad su socialdemokratais buvo sudaryta sutartis. Jis teigė, jog patvirtinti įkainiai už Seimo patalpų nuomą yra valdiški, tačiau tokia veikla įstaigai esą nėra nuostolinga. „Manau, kad kažkur apie 200 eurų. Mes dviračio neišradinėjame, įkainiai yra patvirtinti Vyriausybės“, – paklaustas, kiek socialdemokratams atsiėjo visų Seimo rūmų nuoma, sakė A.Dimaitis.
Kanclerės pavaduotojas teigė, kad šeštadienį dėl socialdemokratų renginio esą papildomai darbavosi tik du kanceliarijos darbuotojai. „Salės ir taip tvarkomos pagal grafiką, nepriklausomai nuo to, ar jose kažkas buvo, ar ne“, – aiškino A.Dimaitis.
Socialdemokratų partijos atsakingasis sekretorius Valdas Šereika portalui sakė, kad Seimo rūmus pasirinko todėl, kad vienu metu skirtingose patalpose galėjo posėdžiauti net keturiolika komitetų. „Sąlygos palankios, bet komercinės. Už viską visą laiką susimokame. Ir šįkart susimokėsime pagal pateiktą sąskaitą. Kokia ji bus, dar negaliu pasakyti, atsiskaitysime po renginio“, – šeštadienį sakė V.Šereika.
Partiniai renginiai valdžios įstaigose anksčiau yra sulaukę įvairių vertinimų.
Valdžioje esančios partijos net buvo įsigudrinusios už tai nemokėti pinigų – tik kilus skandalams, valstybinės institucijos buvo priverstos sugriežtinti tokių renginių tvarką, tačiau ji vis dar nėra aiški.