Po prabangaus šėlsmo viloje – sunkios aplinkosaugininkų pagirios

2016 m. gruodžio 14 d. 17:05
Už mokesčių mokėtojų pinigus viloje „Dubgiris“ prabangią puotą Lietuvos ir Latvijos aplinkosaugininkams surengusiam pareigūnui teks praverti asmeninę piniginę.
Daugiau nuotraukų (1)
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas trečiadienį nurodė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) direktoriui Kornelijui Škielai iš asmeninių lėšų padengti ministerijai padarytą 2300 eurų žalą. Jei šis nesutiks mokėti, nurodyta šią sumą išieškoti.
Tai dar ne viskas – K.Škielai ir dviem jo pavaldiniams dar bus skiriamos ir tarnybinės nuobaudos. ŠRAAD direktorius nuobaudos sulauks už padarytus šiurkščius tarnybinius nusižengimus rengiant šią puotą ir bendraujant su žiniasklaida.
K.Škielos pavaduotojas Rymantas Girdenis bus baudžiamas už netaktišką ir nepagarbų elgesį su žurnalistais, o viešųjų ryšių specialistas Artūras Konderauskas – už netikslios ir klaidinančios informacijos žiniasklaidos atstovams pateikimą.
Apstulbino prabangos troškimas
Aplinkos ministerijos komisija nustatė, kad šių metų spalio 6–7 d. Mažeikių rajone ant Plinkšių ežero kranto esančioje viloje renginį organizavęs K.Škiela „nepagrįstai iššvaistė valstybės lėšas, o renginio dalyviams leido mėgautis prabanga už valstybės pinigus“.
Komisija konstatavo, kad vilos „Dubgiris“ savininkui iš viso buvo sumokėta 3600 eurų. Iš šios sumos 1400 eurų buvo paskirta rąstinio namelio su pirtimi dviejų dienų nuomai.
Be to, nustatyta, jog už 9 renginio dalyvių nakvynę buvo sumokėta dukart. Mat 9 aplinkosaugininkai už apgyvendinimo paslaugą sumokėjo po 100 eurų, o ŠRAAD už tą pačią paslaugą sumokėjo dar 900 eurų. Oficiali nakvynės šiame komplekse kaina – 50 eurų.
Komisijos nariai apstulbo, sužinoję, jog renginiui buvo išnuomotas visas vilos „Dubgiris“ kompleksas – 4 hektarų teritorija su 4 pastatais. Ne mažiau nustebino ir renginio dalyviams surengtas 5 muzikantų gyvo garso koncertas.
„Po renginio oficialios dalies 2016-10-06 vakare renginio dalyviams išnuomotoje viloje „Dubgiris“ grojo muzikantai, išnuomotas namelis su pirtimi, vartoti alkoholiniai gėrimai. Tai įrodo, kad oficiali konferencija vakare tapo prabangiu pareigūnų pasilinksminimu, už kurį Šiaulių RAAD sumokėjo valstybės lėšomis“, – rašoma Aplinkos ministerijos specialistų išvadoje.
Dėl vilos statybų – atskiras tyrimas
Tai – dar ne viskas. Aplinkos ministro K.Navicko nurodymu sudaryta atskirta specialistų grupė, kuri įvertins žiniasklaidos paskelbtus faktus apie vilos „Dubgiris“ statybų aplinkybes.
Mat iškilo abejonių, ar visi statiniai iškilo laikantis įstatymų.
Šis skandalas sudomino ir prokurorus. Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius aiškinasi visas statybų aplinkybes.
Prokurorus domina, ar Plinkšių kraštovaizdžio draustinyje pastatyta „Dubgirio“ vila iškilo nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, ar teisėtai iškasti du tvenkiniai, kas leido nukasti valstybės žemėje esančią ežero pakrantę ir suformuoti paplūdimį, čia pastatyti lieptą.
Per kilusį skandalą į viešumą iškilo ir sodybos savininko ūkininko Rimanto Norkaus bičiulystė su Plinkšių kraštovaizdžio draustinio teritoriją kontroliuojančio ŠRAAD Mažeikių agentūros vadovu Niliumi Kupliausku. Mat šie du vyriškiai prieš kelerius metus buvo kartu išvykę netgi pamedžioti į Namibiją.
Be to, aplinkos ministras nurodė kreiptis ir į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad šios specialistai išaiškintų, ar užsakant vilos „Dubgiris“ paslaugas nebuvo nusižengta įstatymui.
Vieni malšino gaisrą, kiti – puotavo
Tarptautine konferencija apie atliekų tvarkymo problemas pavadinta prašmatni puota viloje „Dubgiris“ vyko spalio 6–7 d. Joje dalyvavo trisdešimt aplinkosaugininkų iš Lietuvos ir Latvijos.
Kompanija linksminosi tuo pat metu, kai ŠRAAD kontroliuojamoje teritorijoje įsiplieskė milžiniškas gaisras, kurio padariniai dar bus jaučiami ne vienus metus.
Užsidegęs įmonės „Gairelita“ teritorijoje buvęs pjuvenų ir medienos atraižų kalnas buvo gesinamas daugiau kaip savaitę. Čia be perstojo kiaurą parą plušo ugniagesiai, kariškiai, savanoriai, o ekstremali padėtis Radviliškio ir Pakruojo rajone nebuvo atšaukta beveik du mėnesius.
Į gaisravietę buvo atskubėję daug pareigūnų, nepasirodė tik ŠRAAD vadovai. Ką jie veikė per radviliškiečius šiurpinusią nelaimę, atskleidė portalo lrytas.lt žurnalisto tyrimas.
Iš vadovo lūpų – grasinimai teismu
Informaciją apie vykusią prašmatnią puotą lrytas.lt po kruopelę pavyko surinkti per dvi savaites.
Tada buvo bandoma susitikti su ŠRAAD vadovu K.Škiela. Tačiau buvęs ilgametis FNTT Šiaulių valdybos viršininkas kalbėti atsisakė ir ištisą savaitę teisinosi užimtumu.
ŠRAAD pastatas yra tarsi tvirtovė, nes čia gali patekti tik laukiamas svečias. Visiems kitiems – durys užrakintos koduota spyna. Tačiau lrytas.lt žurnalistui vis dėlto pavyko čia prasibrauti. Tačiau K.Škiela ir jo pavaduotojas R.Girdenis ir tada bendrauti atsisakė. „Susitiksime teisme“, – grasinimų pažėrė darbo vietoje nufotografuotas ŠRAAD direktorius.
Melą išsklaidė ministerijos vadovai
ŠRAAD viešųjų ryšių specialistas A.Konderauskas sakė, kad K.Škiela ir R.Girdenis į Radviliškį nevažiavo dėl užimtumo – spalio 6–7 d. vyko tradicinis susitikimas su kolegomis iš Latvijos.
ŠRAAD atstovas iš pradžių teigė, kad susitikime dalyvavo tik keli šiauliečiai ir iš Latvijos atvykusi kelių aplinkosaugininkų delegacija: „Latviai už viską susimokėjo patys. Konferencijoje buvo tik šiauliečiai ir latviai.“ 
Tiesa paaiškėjo, kai žurnalistas paskambino į Aplinkos ministeriją. Ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino buvęs kviestas į šį renginį, bet nevažiavęs dėl užimtumo, o viceministras Algirdas Genevičius prisipažino čia dalyvavęs.
Ministerijos vadovai sakė, kad į šią vilą buvo suvažiavę Lietuvos regionų aplinkos apsaugos departamentų vadovai, būrys aplinkosaugininkų iš Rygos, Rezeknės, Liepojos, Valmieros ir Ventspilio.
Muzikantai triūsė 4 valandas
Melu nesėkmingai gintis bandę ŠRAAD atstovai galiausiai pripažino, kad už viską buvo sumokėta iš mokesčių mokėtojų kišenės.
A.Konderauskas sakė, kad ŠRAAD vadovai sudarė susitarimą su Rimanto Norkaus įmone. Pastarajai, beje, ir priklauso vila „Dubgiris“. „Biudžetas – 2500 eurų“, – sakė biudžetinės įmonės atstovas.
Atsakymas nustebino, nes vien dviejų asmenų nakvynė su pusryčiais šiame „Dubgirio“ vilos komplekse kainuoja 59–100 eurų. Maistas, gėrimai, pirčių malonumai – už atskirą mokestį.
Muzikantų grupės, kuri buvo pasamdyta į šį pokylį, honoraras – 500 eurų už valandą. „Lietuvos ryto“ žiniomis, valandai pasikviesti muzikantai triūsė net keturis kartus ilgiau.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.