Iš Anglijos į Lietuvą dviračiu atmynusiam lietuviui – svajonių skrydis lėktuvu

2016 m. gruodžio 4 d. 13:54
Gediminas Pilaitis
Britanijoje gyvenantis lietuvis Egidijus Staškevičius dviračiu atmynęs nuo Lamanšo iki Lietuvos pelnė klaipėdiečio verslininko Jordano Golovino įsteigto Pasaulio pažinimo paramos ir premijų fondo konkurso „Keliauk su misija 2016“ prizą – bilietą skrydžiui bendrovės „Turkish Airlines“ lėktuvu ten, kur tik jis pats panorės.
Daugiau nuotraukų (1)
Rungtynės dėl kelionės lėktuvu
J.Golovino paramos fondas lietuvius skatina keliauti, pažinti įvairias šalis, ten gyvenančių tautų kultūrą ir tradicijas. Tačiau premijų gali tikėtis ne rekordinius, įdomiausius, nuotykių kupinus maršrutus įveikę žygeiviai, o tie, kurie savo keliones supina su visuomeniškai prasmingomis misijomis – tiesia pagalbos ranką kitiems, siekia kilnių tikslų ir dar neregėtų aukštumų.
„Pagrindinės renginio rėmėjos oro bendrovės „Turkish Airlines“ įsteigtas prizas – kelionė per Stambulą bet kokiu maršrutu į abi puses – viliojanti dovana net visko mačiusiems keliautojams. Sulaukėme daug paraiškų, nebuvo lengva įvertinti ir atrinkti tokio prizo vertus pretendentus“, – prisipažino konkurso „Keliauk su misija“ sumanytojas J.Golovinas“.
Šešis metus iš eilės geriausia Europos oro linijų bendrove pripažintos „Turkish Airlines“ lėktuvai iš Stambulo skraido į 116 valstybių. Konkurso „Keliauk su misija“ nugalėtojui iš anksto buvo garantuota išskirtinė teisė rinktis vieną iš 292 pasaulio oro uostų. Kitos laimėtos kelionės išlaidos – ne bendrovės, o laureato asmeninis reikalas.
Dėl bilieto skrydžiui „Turkish Airlines“ lėktuvu kur nori varžėsi vienišiai keliautojai, šeimos, draugai, bendraminčiai. Klaipėdos senamiesčio Rotaract klubas, įvertinęs socialinio tinklo Facebook paskyroje  pasisakiusių rotariečių, ekstremalių kelionių ir pažintinio turizmo mėgėjų balsus, atrinko penkis kandidatus – realiausius pretendentus į pagrindinį prizą.
Komisijos išrinkti nominantai pakviesti į Klaipėdą. Dangės upėje prie Biržos tilto stovinčios tristiebės barkentinos „Meridianas“ kajutkompanijoje (patalpa, kur renkasi įgula ir garbingi svečiai) jiems įteikti prizai ir atminimo dovanos.
Konkurso nugalėtojas  – dviratininkas
Prieš tai „Meridiano“ denyje susirinkę pretendentai papasakojo apie savo keliones, o negalėję dalyvauti ceremonijoje keliautojai  atsiuntė vaizdo įrašus. Šilutiškis baidarininkas Domantas Laukevičius su dviem draugais Nemunu prieš srovę nuplaukęs 550 kilometrų, į nominantų sueigą atvyko iš Briuselio.
„Turkish Airlines“ veidas „Meridiane“, jaunųjų rotariečių klubo Rotaract prezidentė Ugnė Raudytė, kajutkompanijoje paskelbė galutinius rezultatus – įvertinus visus balsus, pretendentų bendradarbiavimą su projekto sumanytojais, nugalėtoju pripažintas Londone gyvenantis buvęs kėdainiškis 60-metis Egidijus Staškevičius.
E.Staškevičiui prizas įteiktas už įspūdingą kelionę dviračiu nuo Londono iki Endriejavo miestelio (Klaipėdos r.), kur gyvena jo brolis. Keltu persikėlęs per Lamanšą jis kelias savaites mynė dviratį ir nuriedėjo 2500 kilometrų. Važiuodamas per Europą Londono lietuvis įvairiose šalyse rinko aukas Lietuvoje vėžiu sergantiems vaikams.
Nugalėtoją  pagerbė ir Klaipėdos savivaldybė  - už teisinga pasirinktą kelionės kryptį Lietuvos pajūrio link jam įteikta dar viena dovana – Kuršių marių vėtrungė. Ji simbolizuoja naujų bei prasmingų žygių maršrutus.
Paskatinamųjų prizų ir dovanų sulaukė šilutiškiai Donatas Laukevičius, Tomas Adomaitis ir klaipėdietis Kęstutis Kvaraciejus – vasaros žygio „Vilties yriai“ dalyviai. Ištvermingi vyrukai baidarėmis per Kuršių marias nuplaukė iki Nemuno žiočių, o paskui irkluodami upe prieš srovę nusiyrė iki Druskininkų.
Žygis – vilties spindulys ligoniams
Baidarininkų trijulė daugiau kaip 550 kilometrų atstumą nuplaukė su Klaipėdoje įkurto Šv. Pranciškaus onkologijos centro vėliava. Irklus traukę žygeiviai stabtelėdavo atsikvėpti miesteliuose. Ten bendraudami su gyventojais jie pasakojo apie onkologijos centro veiklą, rinko aukas sunkiomis ligoms sergantiems žmonėms.
Konkurso organizatorių dovana įteikta žygį „Vilties yriai“ palaiminusiam Šv. Pranciškaus onkologijos centro įkūrėjui broliui Benediktui. Šis pranciškonų vienuolis jau daug metų Klaipėdoje organizuoja socialinės paramos ligoniams akcijas „Vilties bėgimas“. Jose dalyvauja tūkstančiai žmonių.
„Jie pirmieji ryžosi tokiai misijai. Jeigu tiki tuo, ką darai, tikslą galima pasiekti ir prieš srovę plaukiant. Visada reikia kovoti, nenuleisti rankų. Irkluotojų sumanytas neįprastas žygis Nemunu buvo lyg vilties spindulys sunkiai sergantiems žmonėms“, – tvirtino visus nominantus pasveikinę brolis Benediktas.
„Pasiblaškęs po pasaulį vėliau tarsi savaime pradedi ieškoti ne nuotykių, o gilesnės prasmės, galvoji ne tik apie save, bet ir apie apie kitus žmones. Tie, kas gali pasigirti savo žygdarbiais, keliaudami su trispalve savo tikslų dažniausiai siekia tyliai ir nepastebimai“, – pažymėjo kitas nominantas, ekstremalių žygių mėgėjas Dainius Kinderis.
Pagerbtas žinomas keliautojas, Lietuvoje plačiai nuskambėjusių socialinių akcijų „Darom“ sumanytojas Vytautas Krasnickas. Jauniausia konkurso nominantė – JAV besimokanti Julija Marija Petrauskaitė, savo draugus amerikiečius išmokiusi lietuviškai traukti giesmę „Lietuva, brangi“.
Keliaudamas galvojo ir apie vaikus
Dar viena nominuota keliautoja – trejus metus gyvenusi Kinijoje Lina Čiapaitė, išmokusi kinų kalbą, perpratusi jų papročius ir tradicijas, rašanti hiegroglifais. Dabar ji savo patirtį perteikia kitiems žmonėms – daugiausiai verslininkams, norintiems geriau pažinti Kiniją, įsitvirtinti jos rinkoje.
Pirmojo konkurso „Keliauk su misija“ laureatas E. Staškevičius jau šešiolika metų gyvena Britanijoje – su žmona Laima dirba didelėje saugos paslaugų kompanijoje. Anksčiau vyras aktyviai nesportavo, dviračiu važinėdavo tik parkų takais.
„Žygio per Europą idėja kilo netikėtai – pernai viešėdamas brolio namuose pažadėjau kitąmet iš Londono atminti dviračiu. Ištaręs žodį jau nebegalėjau trauktis atgal“, – pasakojo E.Staškevičius.
Dar viena dingstis jį vertė pasibalnoti dviratį – priaugęs svorio vyras troško sulieknėti. Pakeitus gyvenimo būdą, mitybą, pavyko atsikratyti 20 kilogramų, bet to neužteko. Tada Egidijus metė iššūkį sau – užsimojo dviračiu nuriedėti iki Lietuvos.
Galutinai apsisprendęs lietuvis pagalvojo, kad asmeninių tikslų negana. Susitarė su viena vėžiu sergančių vaikų tėvų asociacija, kad važiuodamas rinks aukas. Žygeiviui šiek tiek padėjo bendradarbiai, Londone gyvenantys lietuviai.
Toliau skatins keliauti prasmingai
„Greitkelius aplenkdavau, nes ten – intensyvus autotransporto eismas. Ieškojau aplinkinių kelių, nakvodavau moteliuose. Žmona Laima padėjo, visaip skatino, bet neprašiau, kad ji mane lydėtų iš paskos važiuodama automobiliu. Norėjau vienas įveikti visą atstumą,“ – kelionę prisiminė E.Staškevičius.
Konkurso nugalėtojas dar nežino, kurį planetos žemyną ar kampelį pasirinks savo svajonių skrydžiui lėktuvu: „Nors žmona dviračio nemynė, pavadinsiu į  šią kelionę žygio mūzą bei įkvėpėją. Tegul tas skrydis būna Kalėdų dovana ir sutuoktinei“.
Grįžęs į Londoną lietuvis „Turkish Airlines“ vadovybei apie pasirinktos kelionės maršrutą turės pranešti iki Kalėdų švenčių.
Pats pusę pasaulio išmaišęs J.Golovinas ketina ir toliau skatinti lietuvius ne nutrūktgalviškai blaškyti po egzotiškus kraštus, mėgautis pažinimo džiaugsmais, o keliaujant siekti kilnių tikslų. Tada pasaulis, pasak jo, atsiveria dar plačiau, galima daugiau pamatyti ir sužinoti.
„Kitą Pasaulio pažinimo paramos ir premijų fondo konkursą „Keliauk su misija“ organizuosime 2018 metais“, – „Meridiane“ susirinkusius kelionių mėgėjus patikino J.Golovinas.
.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.