Politikas raštus išsiuntė Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai, Valstybės saugumo departamentui ir Policijos departamentui.
„Prašau ištirti dvi istorijas, pradėtas eskaluoti, vos paskelbus mano pavardę kaip kandidato į ministrus. Turiu teisę gintis nuo melo ir šmeižto. Ir kaip eilinis pilietis, ir kaip teisės mokslų daktaras, ir kaip galimas kandidatas į teisingumo ministrus.
Nenoriu tikėti, kad gandais valdome valstybę“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė D.Petrošius.
Jis prakalbo apie šmeižto kampaniją, kurios taikiklyje yra ne tik jis, bet ir būsimasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.
Jis taip pat pareiškė ketinąs su P.Urbšiu bylinėtis asmeniškai ir, jei dar kalbės, kreipsis į teismą.
„Už tai reikės atsakyti. Tai yra neteisybė. Pamąstymai (apie Švinių – Red. pastaba), neatitinkantys tiesos. Tikiu dar, kad ponas Urbšys susiprotės ir daugiau tokio šmeižto neskleis“, – sakė D.Petrošius.
Pasak socialdemokrato, visus ketverius metus, kai jis vadovavo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai, tam tikri asmenys taikė jam spaudimą. Asmenų pavardžių jis nenurodė, bet teigė, kad viskas perduota teisėsaugos institucijoms.
„Gali būti, kad pono Urbšio lūpomis spaudimas tęsiasi“, – sakė D.Petrošius.
Apgavo žemės pardavėjus?
Į aštuntą dešimtį įkopęs tauragiškis Izidorius Nausėda iki šiol su nuoskauda prisimena prieš dešimtmetį įvykusį žemės pardavimo sandorį. Jis tvirtina, jog iš žemės, kurią atgavo jo šeima, pralobti bandė ir iš Tauragės kilęs socialdemokratas D.Petrošius.
Politikas su dar keturiais asmenimis už 2 500 eurų iš tauragiškių pensininkų poros nusipirko beveik 6 hektarų žemės sklypą. Pakeitė paskirtį ir vėliau žemę pardavinėjo už daugiau nei 400 tūkst. eurų. Pensininkai sako, kad juos apgavo ir įtikino, kad žemė menkavertė, nors pirkėjai žinojo, kad žemę galima skaidyti į mažesnius sklypus.
Vėliau pensininkai per teismą atgavo dalį žemės. Kandidatas į premjerus S.Skvernelis su D.Petrošiumi žada aptarti žemės pirkimo reikalus. „Valstiečių“ atstovas P.Urbšys teigė, kad paskui teisingumo ministrą neturi vilktis joks šleifas.
Pirmadienį D.Petrošius teigė, kad žemės savininkai neturi jam jokių pretenzijų.
„Po reportažo lankiausi pas šituos žmones. Jie neturi jokių priekaištų ir sakė, kad balsavo už mane“, – sakė socialdemokratas.
D.Petrošiui priklauso dalis sklypo, apie 1 hektarą. „Turėjau planų statyti namą, kita mintis – skirti verslui ar logistikos centrui“, – sakė jis.
Jis kalbėjo, kad pirkta žemė yra nuostolinga, ir jis abejoja, kad dabar pavyktų ją parduoti.
D.Petrošius išvardino ir sklypo bendraturčius: Tauragės politikai ir
verslininkai Vaclovas Karbauskis, Arūnas Jancevičius, Mindaugas
Beišys, taip pat ir asmenys, iš kurių dalis žemės buvo pirkta.
Aiškinosi dėl pažinties su Šviniumi
Praėjusią savaitę D.Petrošiui teko aiškintis ir dėl galimos pažinties su Tauragės nusikaltėlių pasaulio atstovu Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius.
Apie D.Petrošiaus šeimos galimas sąsajas su keliskart teistu A.Pukeliu vienoje televizijos laidoje prakalbo P.Urbšys. Jis teigė, kad prieš keletą metų po Šviniaus ir tuomečio Tauragės vicemero konflikto pastarasis sulaukė grasinimų, kad po savaitės nebeliks šiame poste. Išties po savaitės pasikeitė dauguma, o tą vicemerą pakeitė D.Petrošiaus tėvas P.Petrošius.
P.Urbšys taip pat tvirtino, kad D.Petrošius, būdamas Kriminalinės žvalgybos komisijos pirmininkas, teikė pataisas, kurios esą buvo palankios Šviniaus aplinkos advokatui, norėjusiam grįžti į advokatūrą. D.Petrošius šiuos Seimo nario teiginius pavadino kliedesiais, kuriuos turėtų paneigti specialiosios tarnybos.
Spaudos konferencijos metu politikas tikino,
kad vienintelis jį su A.Pukeliu siejantis dalykas yra Tauragė.
„Sąsaja yra tik viena, kad mes esame tauragiškiai, kaip ir
Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kaip ir
Liudas Mikalauskas. Tuo viskas ir baigiasi. Manau, kad įvardytos
tarnybos, o galbūt ir ne tik jos, tokius ryšius tikrai žino – tegu
ir pateikia. Nei tiesiogiai, nei netiesiogiai jokių sąsajų negali
būti – nei per šeimą, nei dar kitaip“, – kalbėjo socialdemokratas.
Kaltinimus kandidatas į teisingumo ministrus atmeta.
„Esu atviras ir neturiu, ko slėpti, neturiu dėl ko teisintis. Savo pavyzdžiu noriu parodyti, kad prieš neteisybę turi būti kovojama teisiniais dalykais ir viešumu. Tai darau ir darysiu nepriklausomai nuo to, ar būsiu paskirtas į ministrus, ar nebūsiu“, – teigiama jo pareiškime.
„Manau (tą visada teigiau ir žodžiais, ir veiksmais), kad valstybė neturi būti valdoma sukurptais skandalais, išgalvotomis istorijomis, šmeižtu ir melu. Taip laužoma valstybė, taip laužomi žmonių gyvenimai. Ir taip neturi būti“, – pabrėžia D.Petrošius.
D.Petrošiaus kandidatūrą į teisingumo ministrus teikia Lietuvos socialdemokratų partija.