Dorota Dovda – geriausia užsienio kalbų mokytoja internete

2016 m. spalio 27 d. 16:31
Mokėtės anglų ar kitą kalbą, tačiau nepasiekėte norimo rezultato? Galvojate, kad esate negabūs ir turite begalę neigiamų minčių kaip: aš niekada neišmoksiu, kalbos ne man... Bandėte mokytis kursuose ar su privačiu mokytoju, tačiau vistiek rezultatai nenudžiugino? Visa sėkmė mokantis užsienio kalbas priklauso nuo sistemingo mokymosi, o ne gabumų ar amžiaus, sako Dorota Dovda.
Daugiau nuotraukų (1)
Ar galite papasakoti apie save?
Kalbu 6 kalbom. Šiuo metu pagal savo sukurtą mokymosi sistemą mokausi dar 2. Taip yra ne todėl, kad gimiau jas mokėdama. Per ilgus privataus mokytojavimo metus sukūriau efektyvaus mokymosi sistemą ir šiuo metu rašau 8 savo knygą apie tai. Mano pirmasis webinaras – „Kodėl vis dar nemokate užsienio kalbos“ sulaukė 100 000 peržiūrų ir atvėrė akis visiems, kurie jį matė. Mokau viso pasaulio lietuvius išsibarsčiusius po pasaulį, kalbuosi su žurnalistais, vedu paskaitas auditorijoms žmonių Lietuvoje ir užsienyje, dalinuosi žinojimu.
Sakote, kad kalbą gali išmokti kiekvienas?
Taip. Anglų ar kitą kalbą gali išmokti kiekvienas. Visa sėkmė priklauso nuo mokytojo, kuris moko ir parodo lengviausią kelią į sėkmę ir tik antroje vietoje yra mokinys. Vis dėlto jeigu mokytojas moko „kalimo“ ( pvz. duodamas sąrašą žodžių išmokti ir neduodamas nė kelių efektyviausių, mokinių patikrintų patarimų kaip tuos žodžius mokytis ), o ne mąstymo tai jo mokinys dar labai ilgai nemokės norimos užsienio kalbos. Aš išmokau savo mokinius mąstyti ir tik todėl jie įsimyli kalbą iki gyvenimo galo.
Ar žmonės tingi mokytis?
Žmonės dažnai nuleidžia rankas net nepradėję mokytis kalbos. Pasimoko kelias dieneles ar savaitę ir staiga dingsta noras mokytis. Jiems nepatinka tai, kad neprisimena ką mokėsi. Man irgi taip buvo. Žiūrėjau filmus, skaičiau knygas, rašiausi kiekvieną nežinomą žodį ir stengiausi išmokti viską, ko nežinojau. Tai dariau kelis metus, bet rezultatai buvo nuliniai. Po kurio laiko supratau, kad informaciją reikia mokytis suvokti, o ne „iškalti“ paėmus į rankas popieriaus lapą. Tada ir pradėjau eksperimentuoti su savo mokiniais, kurių amžius siekė nuo 6 m. – 70 m. Visus veiksmingus eksperimentus su mokiniais nuo moksleivio iki verslininko, užrašiau savo antroje ir trečioje knygoje. „Mąstymo Metodika“ ir „Mokymosi Strategijos“. Tokiu būdu gimė visa sistema bei mokymosi programos ir vadovėliai, kurie begalę žmonių įkvėpė mokytis, pakeitė požiūrį į kalbų mokymąsi ir privertė galiausiai išmokti kalbą.
Kodėl žmonės nemoka kalbos?
Jie nekalba norima užsienio kalba, nes nemoka jos mokytis. Kas antras dalinasi žiniom apie tai kaip reikia mokytis užsienio kalbą, nors pats nemoka. Nežmoniškai didelė dalis tiesiog nesuvokia kaip sėkmingai reikia mokytis, bet šis faktas taip pat turi savo priežastis.
Kokios jos?
Daugelis privačių mokytojų išmoksta per savo gyvenimą tik vieną užsienio kalbą. Duoda savo mokiniams sąrašus žodžių išmokti, testus atlikti, raides sužymėti skaitomam tekste ir t.t, nes patys taip kalbą mokėsi ir kitaip pačio mokymosi net neįsivaizduoja. Tai yra patys žiauriausi ir patys neefektyviausi būdai mokantis bet kokią užsienio kalbą. Toks mokymasis tik priverčia mokinį pasijausti visišku neišmanėliu, sukuria jausmą ir vidinius blokus, kad kalbas gali išmokti tik ypatingai protingi ir jauni. Apie vidinius blokus rašiau savo pirmoje knygoje „Kova su Kalba“.
Ištrauka iš knygos:
Perskaitę vos kelis „Kova su Kalba“skyrius mokiniai klausdavo kur galima įsigyti šią knygą. Taigi nusprendžiau pagaliau pasidalinti šia knyga su Jumis. Štai pirmasis skyrius iš šios knygos.
Pirmas skyrius
Norite išmokti, bet galvojate, kad nesugebėsite?
-Kodėl niekaip neišmokstu užsienio kalbos?
-Kodėl išmokti žodžiai neišlieka galvoje?
-Kodėl nuolatos vartoju netinkamą gramatikos laiką?
-Kodėl negaliu akimirksniu atsakyti vos išgirstu klausimą?
-Kodėl neįstengiu tinkamai savęs išreikšti?
Jeigu nuolatos iškeliate šiuos klausimus – Puiku. Ši knyga parašyta Jums. Per visą privataus mokytojavimo laikotarpį, susidūriau su įvairaus amžiaus grupėmis: vaikais, paaugliais, suaugusiais ir senoliais. Mokiau skirtingo socialinio statuso žmones: paprastus darbuotojus ir verslo pasaulio atstovus. Nors mokiniai ir skyrėsi amžiumi, socialine padėtimi ir gebėjimais, bet buvo panašūs savo mąstymo aspektais:
-reikia išmokti kalbą
-netikiu, kad pajėgsiu išmokti.
Kaip prasidėdavo pirmosios pamokos?
Įprastai pamokų pradžioje liedavosi negatyvo jūros ir abejonės. Pirmieji mokinių žodžiai skambėdavo ir vis dar tebeskamba :
-niekada nesimokiau ir dabar niekaip neišmoksiu
-neturėjau gabumų mokantis kalbas
-esu per senas
-gyvenu Lietuvoje.
Išvada: išmokti per vėlu.
Mes – savų minčių kūrėjai.
Kaip mokytis kalbą?
Kas dieną sulaukiu begalės laiškų su šiuo klausimu. Taip pat kas dieną rašo mokytojai, turintys net 20 m. patirtį, norintys sužinoti kaip mokau savo mokinius. Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Jis labai ilgas. Kiekvienas žingsnis mokantis užsienio kalbą reikalauja sistemos, atidumo ir pastangų, bet dar daugiau reikalauja tikro, patikrinto sistemingo žinojimo, o ne spėliojimo. Galiu pasakyti vieną, kad kiekvienas gali išmokti kalbą, kurią nori. Reikia žinoti kaip mokytis. Jeigu mokėtės, bet neišmokote – sistemos trūkumas.
Tokie atvejai, kaip kažkas išmoko, nes kažkam pasisekė – neegzistuoja. Yra tik įdirbis ir pastangos.
Ką daryti tiems, kas norės mokytis su Jumis?
Mano mokymai yra pasiekiami absoliučiai visiems pasaulio lietuviams, nes mokau nuotoliniu būdu. Visų norinčių pagaliau išmokti norimą užsienio kalbą laukiu facebook puslapyje – Dorota Dovda. Nedvejokite ir parašykite man žinutę, o aš Jums pagelbėsiu pagaliau išmokti norimą užsienio kalbą visam likusiam gyvenimui.
užsienio kalbamokytojamokymasis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.