Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė trečiadienį pakomentavo, kad Vyriausybės nutarimas dėl biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio nustoja galioti 2017 metais sausio 1 dieną, tai šiandien posėdžio metu buvo priimtas įstatymas, kuriam dar turės pritarti Seimas.
Konstitucinis teismas ir Valstybės kontrolė pasisakė, kad turi būti aukštesnio lygmens teisinis aktas, įstatymas, kuriame reglamentuojamas darbo užmokestis. Šiuo metu biudžetinių įstaigų darbuotojų apmokėjimo tvarką numato dar 1993 m. priimtas Vyriausybės nutarimas.
„Labai didelės proporcijos tarp biudžetinių įstaigų sektorių, pavyzdžiui, tarp kultūros, socialinių, pedagogų. Tai bus visiškai nauja sistema, suklasifikuojamos pačios įstaigos, priklausomai nuo to, kiek juose dirba.
Negerai, kai minimalų darbo užmokestį žmonės gauna su magistro laipsniu ir turintys kvalifikacijas.
Labai didelės disproporcijos. Viename sektoriuje valandinis darbo užmokestis yra apie 3 eurus, tai kitame sektoriuje žemutinė riba – daugiau nei 6 eurai. Turėdami žmonės vienodą išsilavinimą ir vienodą kompetenciją, turėtų gauti vienodą darbo užmokestį“, – pareiškė ministrė.
Reforma vyks penkerius metus. Kiekvienais metais jos įgyvendinimui vidutiniškai prireiks apie 16-18 mln. eurų.
„Per penkerius metus, manau, kad darbo užmokesčio sistema biudžetinių įstaigų Lietuvoje atitiks šių dienų realijas“, – sakė A.Pabedinskienė.