Politikų asmenukės – reklama ar psichikos sutrikimas?

2016 m. liepos 19 d. 17:05
Asmenukių mada pastaruoju metu užsikrėtęs visas pasaulis. Lietuvos politikai stengiasi neatsilikti ir socialiniuose tinkluose viešina vieną nuotrauką po kitos. Kelionės, gamtos išdaigos, gyvūnai ir keistos mimikos – tai politikų kasdienybė.
Daugiau nuotraukų (9)
„Rodos, lietus kaupiasi... Tai jau „praplaus“, – tokia asmenuke pasidalijo šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Prezidentės žinutė surinko net 11 tūkst. patiktukų (like – angl.). Ji yra viena labiausiai sekamų politikų „Facebook“ tinkle.
„Kaip malonu apsikabinti su meiliu ir pūkuotu katinu“, – tokia žinute ir nuotrauka „Facebook“ pasidalijo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė (3 patiktukai).
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pasidalijo žinia iš Seredžiaus: „Pakeliui į Jurbarką stabtelėjome prie piliakalnio. Pasigrožėjome, įkvėpėme Nemuno apylinkių oro ir toliau į kelią.“
Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela įsidėjo asmenukę, kai jam buvo daromas grimas prieš laidos filmavimą. Jo žinia sulaukė 155 patiktukų.
Gausu asmenukių ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus profilyje.
„Išlydėdamas „Misija Sibiras“ dalyvius palinkėjau jiems to, ko labiausiai reikia – stiprios dvasios. O į kelionę įdėjau tai, kas irgi tikrai pravers, – po priemonę nuo uodų ir geriausio vilnietiško „Naive“ šokolado plytelę. Esu keliavęs po Sibirą, lankęs kapus ant nežinomos aukštumėlės amžino įšalo žemėje. Prisilietimas prie istorijos ir jos ženklų išsaugojimas mūsų protėvių tremties krašte – šventas reikalas. Sėkmės Jums, mūsų ambasadoriai Sibire!“ – tokia mero žinia sulaukė 373 patiktukų.
Politikas Saulius Skvernelis skubėjo nusifotografuoti ir visiems parodyti savo sodą. Jo žinia patiko 57 žmonėms.
Įsiamžinti socialiniame tinkle skubėjo ir konservatorė Rasa Juknevičienė su poniu. Jos naujiena surinko 21 patiktuką.
„Jau dvidešimta vasara, miškuose prie Dubysosm surenku šimtus jaunų žmonių į Šiaulių rajono jaunimo centro „Dengtilčio“ stovyklą. Esu šios stovyklos sumanytojas ir vadovas. Šiais metais susirinko apie 350 jaunuolių nuo 14 iki 19 metų. Beveik visą dieną praleidžiame miškuose vykdydami įvairias užduotis. Vakarais vyksta sporto varžybos. Visus dvidešimt metų laukiu vasaros, kada vėl galėsiu pabėgioti miškais, pasidalinti savo patirtimi ir vertybėmis su jaunimu...“ – „Facebook“ rašo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, surinkęs 1,5 tūkst. patiktukų.
Šešios asmenukės per dieną – psichikos sutrikimas
Psichologas dr. Marius Daugelavičius paaiškino, kad politikų gyvenime feisbukas neturi didelės reikšmės, nes politikoje dažniausiai dalyvauja vyresni žmonės. Pasak psichologų, aišku, kad gali pasitaikyti įvairių žmonių.
„Manau, kad asmenukes jie daro iš reikalo. Tai jiems gera reklama. Politikai eina koja kojon su laiku, o socialiniai tinklai yra vienas būdų pasiekti „savo klientus“. Klientai šiuo atveju yra rinkėjai. Kaip verslas eina į socialinius tinklus, lygiai taip pat ir politikai vis dažniau žengia į socialinę erdvę. Jie nori pasiekti jaunimą, kuris dabar yra socialiniuose tinkluose. Jaunimas atitinkamai darosi asmenukes, tad jie, kaip filmuke apie Mauglį, nori parodyti, kad yra vieno kraujo. Tai tiesiog atlieka savo darbą.
Abejoju, kad politikai būtų priklausomi nuo patiktukų. Tai daugiau jaunimo liga. Vyresnioji karta nėra tiek susisaisčiusi su socialiniais tinklais, kad būtų priklausoma. Na nebent kas iš jaunesniųjų politikų. Žinoma, reikėtų žiūrėti konkretų atvejį, juk gali būti visaip. Jei žmogus turi vidinių psichologinių problemų, gali išsivystyti visokios priklausomybės. Politikai nėra išskirtiniai. Visuomet už priklausomybės slypi tam tikros bėdos“, – paaiškino psichologas.
Psichiatrai pripažino, kad asmenukės gali būti susijusios su psichikos sutrikimais. Dažniausiai tai siejama su asmenukių skaičiumi – kiek jų yra dedama socialiniuose tinkluose.
„Nuo trijų asmenukių profilyje jau galima įtarti asmenybės sutrikimą. Šešios asmenukės per dieną – tai jau aštri sutrikimo forma. Trys – dar lėtinė.
Už to slypi liguistas dėmesio ir patikimo poreikis. Žmogui labai svarbu patikti. Žmogus jaučia bendravimo stoką, vidinę tuštumą ir bando kitaip užpildyti savo vidų. Reikia suvokti, kodėl žmogus tai daro. Tai tarsi šešėlinė problema, kurios iš pirmo žvilgsnio nematyti.
Jei asmenukės tampa priklausomybe ir psichikos sutrikimu – tai valdo žmogaus dėmesį, laiką, mintis ir kitaip trukdo žmogui. Jis patenka į virtualų pasaulį ir dėl to jaudinasi. Amerikoje buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad atsisakius feisbuko tikimybė susirgti depresija sumažėjo apie 30 procentų. Gyvenimas socialiniuose tinkluose – tai vienas iš rizikos veiksnių“, – sakė psichologas M.Daugelavičius.
asmenukėsselfiePsichologas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.