Mobili fotografijų paroda „Globa. Šeima. Bendruomenė.“ startavo gegužės 15 d. Vilniuje per šeimų eitynes „Mes už šeimą“. Gegužės 21 d. paroda įvyko Kauno senamiestyje viduramžių dvasią atkūrusiose Kauno Hanzos dienose, o praėjusį savaitgalį – Palangos kurorte praūžusiame festivalyje „Sportas visiems“.
Paroda pasakoja apie įvaikinimą ir globą (rūpybą) šeimoje, žmonių, turinčių proto ir (arba) psichikos negalią, bei netekusių tėvų globos vaikų gyvenimą. Ją lanko ne tik įvairių renginių dalyviai, miestų gyventojai, svečiai, bet ir eksponuojamų nuotraukų herojai.
Fotografijose užfiksuoti Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro auklėtinių bei suaugusiųjų, turinčių proto ir (arba) psichikos negalią, susitikimo Vilniaus dienos centre „Mes esame“ momentai. Nuotraukos pasakoja apie šių žmonių gyvenimo akimirkas, talentus, svajones ir atradimus.
Beje, visus renginių lankytojus kviečia ne tik ši paroda, bet ir interaktyvus žaidimas.
„Tokie renginiai, susitikimai su žmonėmis – puiki proga kuo plačiau nuolat skleisti informaciją apie vykdomus institucinės globos pertvarkos procesus ir gerąją patirtį. Tuo pačiu tai ir galimybė informuoti visuomenę apie tėvų globos netekusių vaikų ir neįgaliųjų dalyvavimą visuomenės gyvenime bei jų pasiekimus“, – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Alina Jakavonienė.
Parodos nuotraukas bei informaciją apie renginius, per kuriuos vyks akcija, netrukus Lietuvos gyventojai turės galimybę pamatyti ir institucinės globos pertvarkos interneto tinklalapyje www.pertvarka.lt.
Šiuo metu Lietuvos globos įstaigose gyvena 3275 vaikai ir apie 6000 neįgaliųjų, turinčių proto ir (arba) psichikos negalią. Siekiant, kad šie žmonės gyventų šeimose ar bendruomenėje, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su projekto partneriu Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdo projektą Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-01-0001 „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.
Pagrindinis projekto tikslas – kurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes kiekvienam vaikui, žmogui su negalia ar jo šeimai (globėjams, rūpintojams) gauti individualias pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje, o kiekvienam likusiam be tėvų globos vaikui augti saugioje ir jo raidai palankioje aplinkoje biologinėje, jos nesant – įtėvių, globėjų šeimoje.
Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų.