Tarptautinę talento konferencija vykusią Kopenhagoje suorganizavo „Copenhagen Capacity“, kuri yra atsakinga už tarptautinių investuotojų ir talento pritraukimą į Kopenhagą. Šis renginys buvo skirtas tiek tarptautiniams studentams, tiek verso įmonėms.
Renginio metu kompanijos turėjo galimybę susitikti su tarptautiniais studentais is penkių geriausių Danijos universitetų, kurie specializuojasi skirtingose srityse.
Iš 180 kitų konferencijoje dalyvavusių tarptautinių studentų, lietuvė Monika Zaicevaitė buvo pasirinkta pabendrauti su Danijos princu Joachimu.
Lietuvė Kopenhagoje gyvena beveik dvejus metus, kur šiuo metu studijuoja Kopenhagos Verslo mokykloje tarptautinio verslo komunikacijos magistrą.
M.Zaicevaitė konferencijoje atstovavo Lietuvai bei Kopenhagos Verslo mokyklai (Copenhagen Business School), kurioje šiuo metu studijuoja magistrą.
Lietuvės teigimu, ji buvo pasirinkta dėl keleto priežasčių: „Manau, renginio organizatorius sudomino mano patirtis – bakalaure studijavau skandinavų (danų) filologiją Vilniaus universitete bei vienerius metus per šias studijas praleidau Danijoje. Taigi studijavau abiejose šalyse. Taip pat kol kas sėkmingai sugebėjau prisitaikyti Danijoje: studijuoti, taip pat įsilieti į Danijos darbo rinką. Galiausiai, prieš tai vykusių renginių metu rodžiau nuoširdų domėjimąsi bei buvau aktyvi“.
Pasak lietuvės, princas domėjosi, kodėl mergina nusprendė palikti savo šalį ir pasirinko Daniją savo tolesnėms studijoms. Jis taip pat norėjo išgirsti, ar studijos Copenhagen Business School išpildė lūkesčius.
Princas Joachimas klausė, kokie yra didžiausi skirtumai tarp gyvenimo bei studijų Lietuvoje ir Danijoje. Renginio metu princas ne kartą pabrėžė gerų dvišalių santykių svarbą bei tai, kad būtent tarptautinis jaunasis talentas yra tiltas, galintis sujungti šalis bei sukurti naujas verslo galimybes abiem šalims.
Anot M.Zaicevaitės, princas pats paprašė renginio organizatorių surengti šį asmeninį susitikimą su vienu iš studentų ir būtent lietuvė tapo ta laimingąja. Pokalbio metu princas norėjo iš pirmų lūpų išgirsti apie iššūkius, su kuriais susiduria užsieniečiai.
„Nepaisant to, kad princas priklauso Karališkajai šeimai, jis man pasirodė labai prieinamas paprastiems žmonėms. Šis hierarchijos nebuvimas yra labai svarbus Danijos visuomenės bruožas. Pokalbio metu princas Joachimas norėjo ne tik pasidalyti savo tarptautine patirtimi, bet ir išgirsti kitų istorijas“, – kalbėjo M.Zaicevaitė.
„Pokalbio metu man susidarė įspūdis, jog princas labai gerai suvokia skirtumus tarp Danijos ir jos netolimos kaimynės Lietuvos. Tai ypač išryškėjo diskutuojant apie vieną kertinių Danijos vertybių – visišką spaudos laisvę. Princas paminėjo, jog galbūt Lietuvoje situacija kiek kitokia dėl istoriškai susiklosčiusių priežasčių“, – prisiminė studentė, kuri taip pat dirba danų IT bendrovėje „Milestone Systems“ verslo plėtros skyriuje.