Toks šiemetinių tradicinių varžybų „Nidos blizgė“ žvejybos nuo molo Kuršių mariose geriausias rezultatas. Kodėl taip nekibo, negalėjo paaiškinti nė senieji Neringos žvejai. Juo labiau kad užvakar vienas jų per kelias valandas ištraukė net 160 agurkais kvepiančių žuvelių.
Tačiau žvejus stebėję žiūrovai teigė, kad jie visi verti prizų vien už kantrybę. Tiesa, žūklautojai neliūdėjo, tikino, kad patyrė gerų emocijų, išvėdino galvas ir pakvėpavo grynu oru.
Į tradicinę „Stintapūkio“ šventę Nidoje svečiai pradėjo plūsti penktadienio vakarą. Kad jiems netektų gaišti laiko Klaipėdoje, bendrovės „Smiltynės“ perkėla vienas keltų išplaukė į papildomą reisą.
Nemažai žmonių pasinaudojo ir vilione – įvažiavimo lengvata. Šeštadienį nuo 8 iki 12 val. vykstantiems lengvaisiais automobiliais ir autobusais į pagrindinius renginius nereikėjo mokėti vietinės rinkliavos mokesčio Alksnynės kontrolės poste.
Nidoje automobilių aikštelės prieplaukoje ir šalia savivaldybės buvo pilnutėlės.
Nemažai svečių atvažiavo į Neringą ne tik su vaikais, bet ir su šunimis. Neringiškiai stebėjosi, kad tiek keturkojų kurorto gatvėse dar nematę.
Atvykusieji penktadienį suko į kavines ir restoranus paskanauti žuvų patiekalų iš specialaus valgiaraščio „Stintapūkio keliu“.
O šiandien atidaryta Stintapūkio gardumynų alėja. Joje prekybininkai siūlė keptų, rūkytų, džiovintų stintų. Trūko tik šviežių žuvų.
Stintų kainos pas skirtingus prekiautojus skyrėsi – 7–12 keptų stintų porcija kainavo 4–5 eurus, lėkštė žuvienės – 2–2,5 euro.
Buvo galima nusipirkti ir kitokių žuvų, mėsos ir pyrago gaminių, įvairių suvenyrų, priminsiančių „Stintapūkį“. Net gintarinę stintos galvą.
Dėl šiltų orų šiemet nepavyko pademonstruoti bumbinimo (žuvys į tinklus būdavo baidomos ritmiškais garsais, kurie išgaunami kaukšint į eketėje skendinčios lentos galą) – senojo stintų žvejybos metodo ant ledo, tačiau kaip tai daroma, buvo galima išvysti Žvejo etnografinėje sodyboje. Ten veikė ir lauko paroda „Poledinė žūklė Kuršių mariose“.
Per šventę Stintų ordino nariais tapo du neringiškiai: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro (KTIC) „Agila“ vadovė Edita Lubickaitė ir Neringos politikas Laurynas Vainutis.
Scenoje Kuršių marių krantinėje po atviru dangumi skambėjo Neringos ir Klaipėdos folkloro ansamblių atliekamos dainos, vyko šokių pamokos, linksmos sportinės varžybos. Pačiame molo gale stovėjo medinė pirtelė, kurioje netrūko norinčių pasikaitinti. O kai kurie įkaitusieji nėrė tiesiai į šaltoką Kuršių marių vandenį.
Svečiai ir vietos gyventojai buvo kviečiami aukoti Stintų populiacijos gausinimo fondui, o paaukojusieji buvo vaišinami žuviene ir medžiotojų sriuba „Šiurpa“.
Pasigrožėti Neringa buvo galima pasitelkus moderniąsias šiuolaikines technologijas, dalyvaujant virtualioje ekskursijoje „Man panorėjus, lydekai paliepus“.
Renginį jau penktąsyk organizavo KTIC „Agila“ kartu su kitomis Neringos įstaigomis bei kurorto verslininkais.