Saldainiu pavaišintas mažiausias vos vienerių metukų susitikimo dalyvis iš karto nurimo.
Kiti nedrąsiai atsakinėjo į viešnios klausimus, ką jie čia veikia, ar bežaisdami nepamiršta ir pamokų paruošti.
300 gyventojų turinčiame kaime auga beveik pusšimtis vaikų ir dauguma jų lanko šį centrą.
Prezidentei ir ministrei labai rūpėjo pasikalbėti su žmonėmis, kurie penktus metus vykdo „Priklausomybių gydymo programą“ ir tais, kurie su jų pagalba jau gyvena blaiviai, su seniūnijų mobilių grupių atstovais, pasiruošusiais bet kuriuo paros metu atskubėti į pagalbą vaikams ir kitiems apsiginti nuo smurtautojų ar kitokių bėdų, svetimus vaikus norinčiais globoti gyventojais.
Per ketverius metus Alytaus rajone nuo priklausomybių už savivaldybės lėšas gydėsi daugiau kaip du šimtai žmonių, iš kurių 32 jau ne mažiau kaip metus gyvena blaiviai, dar tiek pat pirmuosius metus, o nemažos dalies gyvenime su kitų pagalba šviesių dienų tapo gerokai daugiau nei paskandintų alkoholyje.
„Kukliai įrengtas centras, kukliai apsirengę vaikai, bet jaučiasi, kad čia visiems rūpi širdies šiluma. Kokie įstatymai bebūtų , viskas priklauso nuo žmogaus, paprasto ir valdžios atstovo, ar jam rūpi, kad kaimynui, jo vaikams kažkas blogai, ar pasiruošę paimti globoti tuos vaikus ir kitaip padėti. Alytaus rajone daugelis sugeba tai padaryti, todėl ir yra pavyzdys kitiems“, – sakė D.Grybauskaitė, patvirtindama, kad jai su ministre kol kas nesiseka šis darbas.
Vasario viduryje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turėtų baigti rengti ir paskelbti pagalbos socialinės rizikos šeimoms metodiką ir Alytaus rajono pavyzdžiu suburti mobilią grupę lankyti tokias šeimas tose savivaldybėse, kurios savo gyventojais dar neišmoko rūpintis.