Vieniems pasigėrėjimą, kitiems pasibjaurėjimą ir šiurpą kėlusį V.Purono kūrinį bandyta išgabenti gražiuoju, bet kūrėjas ir jo šalininkai nebuvo linkę į kompromisus. Praėjusį trečiadienį baigėsi paskutinis terminas, kuri Savivaldybė davė nelegaliai stovėjusiam „Penktajam kėliniui“ išsigabenti.
Sekmadienį savivaldybės samdyta įmonė ketino išgabenti skardinį žmogėną, bet susidūrė su nematyta kliūtimi – trimis ant šaligatvio pastatytais automobiliais. Taip bandyta sutrukdyti išgabenti V.Purono kūrinį. Tarp protestuotojų šmėkščiojo Šiaulių miesto tarybos narys Gedeminas Vyšniauskas, muzikantas Arijus Ivaškevičius, arenos valdytojas Gintaras Radavičius.
Bandyta ir pagudrauti – „Penktasis kėlinys“ buvo perleistas šių metų pradžioje įkurtai Šiaulių nevyriausybinių organizacijų asociacijai. O jos vadovas Antanas Jasudavičius mojavo dokumentų pluoštu ir tikino, kad dėl kūrinio jau kreiptasi į teismą ir paprašyta pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones.
Nieko negelbėjo ir į pagalbą pasikviestas policijos patrulių ekipažas. Pareigūnai užfiksavo ant šaligatvio stovinčius ir privažiavimą blokuojančius lengvuosius automobilius, bet jų nutempti nebandė. Pažadėta, kad kelių eismo nepaisantys vairuotojai bus nubausti.
Antrasis bandymas išmontuoti „Penktąjį kėlinį“ buvo be kliūčių. Besidarbuojantiems įmonės „Talša“ darbininkams dizaineris V.Puronas dalijo patarimus, kaip išmontuoti jo kūrinį. Galiausiai jis buvo išgabentas į bendrovės „Elga“ teritoriją.
Savivaldybės atstovai sakė, kad sąskaita už kūrinio išgabenimą bus pateikta „Penktojo kėlinio“ šeimininkui. Suma sieks beveik 900 eurų, nes reikėjo mokėti ir už nepavykusį bandymą.
V.Purono kūrinys prie arenos buvo pastatytas prieš 2011 m. vykusį Europos krepšinio čemionatą. Po to nutarta, kad jis galėtų stovėti iki skandalų išgarsintų TAFISA žaidynių.
Triukšmas kilo šį pavasarį, kai paaiškėjo, jog tiek šis, tiek kiti V.Purono kūriniai mieste pastatyti nelegaliai.