„Ukrainiečius labiausiai domina patirtis, kurią įgijome Europos Sąjungoje: jie nori mokytis, tobulinti valdymą, įgyvendinti vakarietiškos demokratijos normas“, – pasakojo V. Makūnas.
Kauno rajoną ir Ukrainą sieja vis glaudesni ūkiniai ryšiai. Į sutarties pasirašymo ceremoniją atvyko Vilkijoje veikiančios medžio apdirbimo įmonės „Eccowood“ vadovas Giedrius Leliūga. Ši įmonė gamina aukštos kokybės produkciją, panaudodama iš Ukrainos gaunamą medieną.
Karmėlavos seniūnijoje įsikūrusi transporto kompanija „Hoptrans“ yra įdarbinusi pusantro šimto tolimųjų maršrutų vairuotojų iš Ukrainos ir džiaugiasi jų darbštumu.
Antrame pagal dydį užkarpatės mieste Mukačeve veikia lietuviško kapitalo trikotažo įmonė „Mrija“.
Mezgant abiejų šalių ūkinius ir kultūrinius ryšius daug nuveikė Lietuvos respublikos garbės konsulas Ukrainoje Viktoras Garapko.
Kauno rajono savivaldybė svarsto, kaip palengvinti gyvenimą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečių vaikams.
V.Makūno nuomone, vasarą juos būtų galima apgyvendinti Kačerginės daugiafunkciame centre.
„Ir lietuviams, ir ukrainiečiams nuolat tenka ginti savo laisvę, todėl mes gerai suprantame vieni kitus. Norime, kad ukrainiečių vaikai pailsėtų ir nors trumpam pamirštų karo baisumus“,- tvirtino Kauno rajono meras.
Bendradarbiavimo sutartį taip pat pasirašė Užhorodo ir Romerio universitetai.
Užkarpatės apskritis įsikūrusi Ukrainos vakaruose. Ji ribojasi su Lvovo ir Ivano Frankivsko sritimis, pietuose – su Vengrija ir Rumunija, vakaruose – su Slovakija, o šiaurės vakaruose – su Lenkija. Administracinis Užkarpatės centras – Užhorodas.
Užkarpatėje gyvena maždaug 1,2 mln. žmonių. Didžiausią jų dalį (apie 80 proc.) sudaro ukrainiečiai.
Antra pagal didumą tautinė grupė – vengrai. Svarbiausios ekonomikos šakos – pasienio prekyba, vyndarystė, medžio apdirbimas, turizmas. Apskrities teritorijoje išsidėstęs Synevirų nacionalinis parkas.