„Šiandien džiugi diena Rusnei, Lietuvai, Indijai, Pietų Afrikos Respublikai ir mums visiems. Ne vienus metus puoselėta idėja virsta kūnu, šiandien atidengiamas paminklas dviejų žmonių, dviejų tautų draugystei“, – sakė premjeras A. Butkevičius.
Vyriausybės vadovo teigimu, labai simboliška, jog švęsdami 146-ąsias M. Gandžio gimimo metines pagerbiame ne tik šį didį žmogų, bet ir Mažosios Lietuvos sūnų – Hermaną Kallenbachą – jo paties gimtinėje. „Greta Indijos dvasinio lyderio stovi jo artimas draugas, rusniškis, litvakas, architektas H. Kallenbachas. Prieš daugiau nei šimtą metų, 1904 metais, susitikę Pietų Afrikos Respublikoje, jiedu tapo artimiausiais bendražygiais, kartu skleidė pasauliui taikos idėją“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.
Premjeras teigė, jog šiandien galime pagrįstai didžiuotis: „plačiai pasklidę po pasaulį litvakai buvo nepaprastai svarbios istorijos rašytojai. Ši dviejų draugų skulptūra – tai ir iš Lietuvos kilusių žydų litvakų pasaulinės įtakos, jų pasiekimų liudijimas. Kartu – tai paminklas Lietuvos ir Indijos draugystei“.
Vyriausybės vadovas padėkojo šios gražios idėjos autoriams – skulptoriui Romualdui Kvintui ir visiems rėmėjams, kurių dėka Rusnės vardas nuskambės ne tik Lietuvoje.
M. Gandhis – Indijos tautinio išsivadavimo dvasinis lyderis, nesmurtinio pasipriešinimo taktikos pradininkas. Jo pritaikyti taikaus pasipriešinimo metodai išpopuliarėjo visame pasaulyje, įkvėpė ne vieną nepriklausomybės judėjimą – tarp jų ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį. H. Kallenbachas buvo vienas artimiausių M. Gandhžio bendražygių, gimęs 1871 m. Rusnėje.