Įdomiausia, kad šį socialdemokratą atstatydinti aktyviausiai siekė būtent jo bendrapartiečiai – „už“ balsavo Justinas Sartauskas, Jolanta Žakarienė, Lukas Žakaris, Gedeminas Vyšniauskas ir Zina Žuklijienė.
Be socialdemokratų, D.Griškevičiaus atsistatydinimui pritarė judėjimo „Už Šiaulius“ atstovas Juozas Pabrėža ir „darbietė“ Danguolė Martinkienė.
Pakluso partiečių diktatui
Žlugęs bandymas išversti jaunąjį socialdemokratą iš posto reiškia, kad šis klausimas per artimiausią pusmetį taryboje nebegalės būti svarstomas.
D.Griškevičius savo bendrapartiečių iš Šiaulių nemalonę užsitraukė, nes vienintelis pasirašė po valdančiosios koalicijos sutartimi. Taip po rinkimų buvo suformuota trapi valdančioji dauguma – 16 iš 31 tarybos nario.
Be šiltų postų likus J.Sartauskui ir parlamentaro Edvardo Žakario šeimos nariams, buvo sukurptas planas suardyti trapią daugumą. Iš pradžių tai bandyta per socialdemokratų etikos sargus, galiausiai partijos Šiaulių skyrius įpareigojo D.Griškevičių trauktis.
Jaunasis politikas pakluso – liepos viduryje įteikė atsistatydinimo prašymą. Tačiau jį dar privalėjo palaiminti ir taryba.
Vadovams – kritika dėl tuščių ambicijų
Trauktis priverstas D.Griškevičius išsyk perspėjo, kad nesiruošia jungtis prie socialdemokratų frakcijos ir „toliau rems teisingus ir skaidrius tarybos sprendimus“.
Politikas pareiškė, kad LSDP Šiaulių miesto skyriaus tarybos sprendimas nesijungti prie valdančiosios koalicijos paremtas ne sveiku protu, o tuščiomis kai kurių vadovų ambicijomis, „kurios jiems svarbesnės už miesto interesus“.
D.Girškevičius pažymėjo, kad atsakomybę už sėjamą netvarką turėtų prisiimti ir partijos Šiaulių miesto skyriaus pirmininkas E.Žakaris: „Vietinė skyriaus vadovybė serga ambicijų liga, o esama situacija atitinka posakį „Žuvis pūva nuo galvos“.
Opozicijos raumenys subliūško
Niekaip su pralaimėjimu nesusitaikęs buvęs meras J.Sartauskas bandė įvairiais būdais kaišioti pagalius, kad politikos naujokai kluptų. Neišvengta ir parodinių akcijų – miesto valdymą perėmusiems politikams imta žerti nepamatuotą kritiką.
Tačiau bandymai suardyti trapią koaliciją subliūško. Politikos veteranams ne tik nepavyko nustumti D.Griškevičiaus – opozicija oficialiai neteko vieno nario.
Ketvirtadienį oficialiai patvirtinta, kad į valdančiąją koaliciją pereina su Liaudies partijos vėliava į tarybą patekusi Goda Gargasaitė. Jaunoji politikė prisijungė prie konservatorių – krikščionių demokratų frakcijos.
Tad valdančiąją daugumą dabar sudaro jau 17 narių.