„Vichy“ parkas siūlo prisidėti 1 mln. eurų tam, kad bendromis jėgomis būtų išplėtotas ambicingesnis projektas, kuris sukurtų modernią treniruočių bazę ne tik plaukimui, bet ir dar dviem sporto šakoms – badmintonui bei tinkliniui.
Parko generalinė direktorė Ieva Šemberienė teigė besitikinti, jog Vilniaus valdžia priims tokį pasiūlymą.
Šiuo metu atostogaujantis Vilniaus vicemeras Liberalų sąjūdžio narys Linas Kvedaravičius portalui lrytas.lt teigė, kad „Vichy“ parko pasiūlymas jam yra žinomas. Anot vicemero, savivaldybė su atsakymais, ar sutiks su parko pasiūlymu, neužtruks. Jau kitą savaitę Vilniaus valdžia turėtų pristatyti savo poziciją „Vichy“ projekto atžvilgiu.
Sportininkai nemokėtų
Planuojama, kad daugiafunkcis sporto centras, kuriame būtų 25 metrų baseinas su 6 takeliais, 12 badmintono ir 6 tinklinio aikštelės, iškiltų Ozo gatvėje, šalia „Vichy“ vandens parko.
Šis kompleksas būtų po stogu, todėl sporto entuziastai ir profesionalai galėtų jame treniruotis ištisus metus. Jei projektui pritars Vilniaus miesto savivaldybė, centras duris atvers jau 2016 metais.
„Daugiafunkcio centro baseino bilietai nebūtų brangesni nei Lazdynų baseino. Be to, centre įrengta infrastruktūra geriausi ir perspektyviausi sportininkai naudotųsi visiškai nemokamai“, – teigė I.Šemberienė.
Badmintonas – irgi sportas
„Badmintono treniruotės vyksta gana sudėtingai – mokyklų salėse. Normaliai treniruotis jokios galimybės nėra“, – teigė Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Vilmantas Liorančas.
„Sąlygos labai vargingos. Ne visi įsivaizduoja, kad tai yra sudėtinga sporto šaka. Nueitas ilgas kelias ir, tikėkimės, Lietuvos miestai atsigręš į mus. Jeigu atsirastų 12 aikštelių sporto salė badmintonui, galėtų žaisti aukščiausio lygio žaidėjai. Tikiuosi, visa tai atvestų į badmintono sporto šaką“, – sakė Juozas Špelveris, Lietuvos badmintono rinktinės vyriausiasis treneris.
Jo teigimu, vienu šūviu galima nušauti tris zuikius, sutalpinant kelias sporto šakas po vienu stogu.
„Mano treniruojami sportininkai ruošdamiesi varžyboms atiduoda visą save. Treniruotis jiems būtų gerokai lengviau, jei Vilniuje egzistuotų moderni, patogi badmintono bazė. Sveikintina, kad privatūs investuotojai, tokie kaip „Vichy“ vandens parkas, imasi iniciatyvos ir siekia prisidėti prie Lietuvos sportininkų ugdymo“, – teigė J.Špelveris.
Veikė vienas baseinas
Sostinėje teveikė vienas sportinis 50 m ilgio, 8 takų baseinas. Dar 1980 metais statyti buvę Vandens sporto rūmai labiau žinomi Lazdynų baseino pavadinimu. Baseino gylis ten siekė nuo 2 iki 5 metrų.
Taip pat tai buvo vienintelis visoje Lietuvoje baseinas, turintis 10 metrų aukščio šuolių į vandenį bokštą.
Lazdynų baseine buvo įsikūrusios atletikos sporto salės, kiokušin karatė klubas, Vilniaus vandens sporto mokykla, nardymo klubas, taip pat įrengtos pirtys, masažo kabinetas, soliariumas, kavinės, VIP poilsio zona.
Lazdynų baseine treniruotes rengė ir šalies plaukikai, vandensvydininkai, šuolininkai į vandenį. Taip pat buvo vykdomos baidarių polo treniruotės, vyko plaukimo veteranų varžybos.
2014 metais speciali sostinės savivaldybės komisija nurodė nedelsiant baseiną uždaryti. Ištyrus Lazdynų baseino pastatą nustatyta, kad smarkiai pažeistos stogą laikančios gelžbetoninės sijos, jų būklė avarinė.
Jungiasi ir tinklinis
Vandens parko „Vichy“ iniciatyvai sukurti daugiafunkcį plaukimo, badmintono ir tinklinio sporto centrą pritaria ir Lietuvos tinklinio federacijos viceprezidentas Paulius Mačiulevičius. Pasak jo, paplūdimio tinklinis Lietuvoje sparčiai populiarėja tiek tarp mėgėjų, tiek tarp profesionalų, kurie jau spėjo pelnyti tarptautinių laurų.
Paplūdimio tinklinio duetas Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, kaip ir Kęstutis Navickas, iš Europos žaidynių grįžo iškovojusios bronzos medalius.
„Didžiuojamės savo sportininkais ir norime juos paskatinti ne tik žodžiais, bet ir realiais veiksmais. Paplūdimio tinklinis yra sezoniškumo itin veikiama sporto šaka. Tam, kad būtų galima treniruotis ištisus metus, nekreipiant dėmesio į oro sąlygas, reikia modernios treniruočių bazės po stogu“, – teigė P.Mačiulevičius.