Jaunųjų policijos rėmėjų žygis – tradicinis Ukmergės rajono policijos komisariato penktus metus organizuojamas renginys. Didžioji organizacinių darbų našta teko jaunųjų policijos rėmėjų veiklą kuruojančiai bendruomenės pareigūnei Ingridai Juzėnienei bei Vilniaus apskrities VPK VTV Prevencijos skyriaus specialistei Jolitai Lamauskienei. Šiemet žygyje dalyvavo 56 jaunuoliai.
Dauguma jų – Ukmergės miesto ir rajono mokyklų moksleiviai, taip pat prisijungė jaunieji policijos rėmėjai iš įvairių Vilniaus apskrities rajonų. Dar žygio išvakarėse trasą parengė bei išbandė Ukmergės rajono policijos komisariato entuziastai – Aidas Dutkus, Ričardas Motiejūnas, Gediminas Kalesnykas, Mindaugas Darulis bei policijos rėmėjas Rolandas Palčinskas.
Liepos 17-osios rytmetį į rajono policijos komisariatą susirinkusiems jaunuoliams pirmiausia teko dalyvauti instruktaže. Žygio vadovai I.Juzėnienė ir Viešosios policijos skyriaus viršininkas Aidas Dutkus visus supažindino su taisyklėmis, paaiškino užduotis ir suteikė informacijos apie žygį, parengtą pagal orientavimosi varžybų taisykles, pristatė komandų vadovus pareigūnus.
Žygio dalyviai buvo suskirstyti į penkias komandas ir nuvežti į mišką. Kiekvienai komandai buvo duoti topografiniai žemėlapiai, kuriais vadovaudamiesi turėjo surasti pažymėtas vietas, atlikti užduotis, pasiekti stovyklavietę.
Žygeiviai įveikė 15 kilometrų atstumą. Tie, kurie turėjo įvairių šliužų, gyvių, tunelių, vandens ar pelkių baimes, žygio metu tikrai jas įveikė. Eiti teko per miškus, kelią skintis per dilgėlynus, dydžio sulig žmogaus ūgiu, brūzgynus, perlipti išgriuvusius medžius, pritūpus prasmukti pro šakas, įkopti į stačius kalnus. Daugiausia ryžto reikėjo perbristi maurais apžėlusią klampią persmirdusią pelkę. Tad pasiekus upę įbristi į ją buvo malonumas ir atgaiva. Klampojant nendrėmis apžėlusia pelke kai kuriems nuplyšo padai, o vieno žygeivio sportinis batelis taip ir pasiliko klampynėje.
Kiekvienoje stotelėje buvo paruoštos įvairios užduotys – pavyzdžiui, sugauti dešimt skruzdžių, 2 muses ir varlę; surasti lobį; šaudyti į taikinius – balionus ir t.t. Anot vienos žygeivės, viskas viename – galimybė pasportuoti, pabendrauti ir galvą pasukti...
Vakare, dar prieš saulėlydį, jaunieji policijos rėmėjai pasiekė stovyklavietę. Visi skubėjo praustis, keistis drabužius, statyti palapines, kai kurie spėjo ir pirtelėje pasikaitinti. Prie laužo jau garavo karšta arbata (50 l katilas kaipmat ištuštėjo), kvepėjo gardi grikių košė, viliojo kepamų šašlykų kvapas. Pasistiprinę jaunieji policijos rėmėjai vėl būrėsi į komandas ir dalyvavo protų mūšyje, pristatė muzikines kūrybines užduotis. Na, o įspūdžių pilną dieną vainikavo diskoteka.
Antroji diena kai kam prasidėjo skausmingai anksti – 6 val. 30 min. įkyriai aidėjo Miroslovo Jasevičiaus švilpukas ir įsakmi komanda: „Keltis!“ Brėško rytas, saulė dar skendėjo rūkuose, o per penkias dešimtis jaunuolių jau stovėjo išsirikiavę stovyklavietės aikštelėje. Trumpa griežta rikiuotės pamokėlė, stovyklavietės sutvarkymas ir vėl švilpukas, kviečiantis į mankštą. Reto jaunuolio veide matėsi šypsena, tačiau toks jau ištvermės žygis.
Pusryčius stovyklautojai turėjo pasiruošti patys – tepė sumuštinius, čirškino lašinukus ir kepė kiaušinienę. Tuoj po pusryčių prasidėjo estafetės ir sporto varžybos. Žygeiviai susidomėję klausėsi svečių – kariškių iš Ruklos Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko leitenanto Ernesto Savicko ir seržanto Jevgenijaus Stefanovičiaus. Taigi antroji diena taip pat nestokojo įspūdžių.
Dviejų dienų žygį vainikavo apdovanojimai. Daugiausia taškų surinkusiai komandai bei rungčių nugalėtojams buvo įteikti prizai, o visiems dalyviams pažymėjimai ir atminimo dovanėlės.