Lietuva bent kol kas jokių tiesioginių išlaidų nepatirs, todėl didesnių ginčų dėl Graikijos gelbėjimo plano lyg ir neturėjo kilti. Mūsų šaliai tereikėjo duoti formalų sutikimą Europos Komisijai pradėti derybas su Atėnais, ir tai sprendė Vyriausybė paprastu protokoliniu nutarimu.
Bet premjerui A.Butkevičiui ramiai ilsintis, pirmiausia pasireiškė nežadanti atostogauti (kaip ir prezidentė D.Grybauskaitė) Seimo pirmininkė L.Graužinienė.
Parlamento vadovės žodžiai, kad lietuviai neturi dengti graikų skolų, nors niekas mūsų ir neprašo to daryti, netrukus virto kūnu. V.Mazuronio vadovaujama Darbo partija įpareigojo savo ministrus nepritarti ES deryboms su Graikija. Jei tokia pozicija būtų nugalėjusi Vyriausybėje, tai reikštų šiokį tokį tarptautinį skandalą, bet socialdemokratai susidorojo su iššūkiu.
Regis, „darbiečiai“ nelabai ir norėjo realiai trukdyti Briuseliui derėtis su Atėnais. Siekta tik pasireklamuoti, puikiai žinant, kad tokie L.Graužinienės pareiškimai kaip „graikai gyvena labai neblogai, bet ne taip daug laiko skiria darbui, kaip Lietuvos žmonės“ nemažai daliai lietuvių tikrai patiks.
Bet visus „darbiečius“ pranoko konservatorius K.Masiulis, pareiškęs norįs, kad „Graikija ištikštų į žemę ir vieną rytą atsibustų su savo susigrąžinta drachma“.
Ką gi, vasarą politikai turi mažiau progų pasirodyti, galima ir palenktyniauti, kas smarkiau užtvos graikams.