Apie įvykį pranešė Vilniaus oro uostas. Portalo lrytas.lt žiniomis, šis „incidentas“ – surežisuota naujo TV serialo reklama.
„Keleivis paaiškino, kad smauglys jam labai brangus gyvūnas ir skrydžio metu nori jį turėti prie savęs. Tačiau gyvūnų pervežimo sąlygas nustato kiekvienas oro vežėjas savarankiškai. Šiuo atveju skrydį vykdė „airBaltic“ kompanija, kuri orlaiviuose neskraidina jokių gyvūnų, išskyrus specialiai paruoštus šunis-vedlius. Po situacijos išsiaiškinimo keleivis skrydžio atsisakė“, – apie įvykį pasakojo Algirdas Venzlauskas, Vilniaus oro uosto aviacijos saugumo skyriaus pamainos vadovas.
Vilniaus oro uostas primena, kad vienas pagrindinių jo uždavinių yra užtikrinti keliaujančių asmenų ir skrydžių saugumą. Aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę priimti sprendimą neįleisti keleivių į kontroliuojamą oro uosto teritoriją ar net juos sulaikyti už aviacijos saugumo reikalavimų pažeidimus ir perduoti teisėsaugos institucijoms.
„Griežtus saugumo reikalavimus numato ne vien Lietuvos dokumentai, bet ir pasauliniai standartai. Jie taikomi dėl sudėtingos aviacijos technikos ir būtinų žinių, kaip reikėtų elgtis atsidūrus šalia jos“, – sakė Lietuvos oro uostų saugos ir saugumo tarnybos vadovas Linas Saukaitis.
Norint keliauti su naminiais gyvūnais, pirmiausia reikėtų kreiptis į konkretų skrydį vykdančią oro bendrovę, kuri ir nustato gyvūnų vežimo taisykles. Pasauliniu lygiu gyvūnų vežimą reguliuoja Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA).
Aviacijos saugumo darbuotojams pastebėjus neaiškių daiktų keleivio bagaže, jo savininkas pakviečiamas į šoną ir privalo sudaryti sąlygas peržiūrėti jo daiktus. Procedūros atliekamos taip, kad būtų galima 100 proc. įsitikinti, ar keleivis neturi draudžiamų vežti daiktų. Radus labai pavojingų daiktų, taikomos tokios priemonės, kad grėsmės keleiviams ir darbuotojams kiltų kuo mažiau.
Į oro uosto riboto patekimo zoną ir orlaivio saloną draudžiama įsinešti šaunamuosius, nešaunamuosius, duriamuosius ir pjaunamuosius ginklus, aštrius daiktus, bukus įrankius, sprogmenis ir degiąsias medžiagas, chemines ir nuodingas medžiagas, didelius skysčių kiekius. Draudžiamų vežtis daiktų sąrašas viešai skelbiamas Vilniaus oro uosto svetainėje, stenduose prie registracijos stalų, oro uoste transliuojamoje vaizdo medžiagoje ir kt.
Saugumo darbuotojai gali atsisakyti į riboto patekimo zoną ir orlaivio keleivių saloną įleisti asmenį, turintį jiems įtartiną daiktą, nenurodytą draudžiamųjų sąraše.
Visame pasaulyje saugumo reikalavimai nuolat atnaujinami atsižvelgiant į įvairiose situacijose jau kilusias problemas.